iKrotoszyn.pl reklamy
Koźmin Wlkp.

Włamał się i okradł swojego pracodawcę. Zabrał kilka tysięcy złotych...

2020-01-23 09:52:59
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z krotoszyńskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Odpowie on za włamanie do domu swojego pracodawcy. Wartość strat to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło podczas nieobecności właścicieli domu w okresie od 30 grudnia 2019 r. do 2 stycznia 2020 r, w miejscowości Koźmin Wielkopolski. Do domu jednorodzinnego, po uprzednim uszkodzeniu drzwi balkonowych wszedł nieznany sprawca. Łupem amatora cudzego mienia padły pieniądze w obcej i polskiej walucie oraz biżuteria. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy.

Śledczy przeanalizowali kompleksowo zebrany materiał i wpadli na trop włamywacza. Przypuszczenia, że mógł włamać się pracownik właściciela mieszkania okazały się trafne. Policjanci udali się w rejon miejsca zamieszkania złodzieja, gdzie go zatrzymali. 39-letni mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnionego czynu.

 

Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Krotoszynie  po zapoznaniu się z zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec 39-latka 3-miesięczny areszt.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już karany.

Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.