iKrotoszyn.pl reklamy
Nasze interwencje

"Władze chyba czekają na tragedię"

Alarmują nas mieszkańcy ulicy Robotniczej w Krotoszynie, że w rejonie tamtejszego przejścia dla pieszych łączącego dwie części Promenady, co jakiś czas dochodzi do zdarzeń drogowych, których uczestnikami są rowerzyści.

Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce w miniony piątek. Całe szczęście - jak podaje policja - skończyło się na niegroźnej kolizji i odarciu naskórka u cyklisty.

Tymczasem mieszkańcy proszą o interwencję. - To kolejne potrącenie rowerzysty na tym przejściu. Władze chyba czekają na tragedię - mówi jedna z osób. - Drzewo ogranicza widoczność, brakuje progu zwalniającego oraz barierek uniemożliwiających bezpośredni wjazd z Promenady na ulicę - dodaje.

 

 

Postanowiliśmy więc zapytać zarządcę drogi o plany związane z tym niebezpiecznym dla rowerzystów miejscem. - W związku z przebudową Promenady planowana jest budowa podwyższonego przejścia dla pieszych oraz progu zwalniającego na ul. Robotniczej - odpowiada Mateusz Deringer, zastępca dyrektora ds. organizacyjno-administracyjnych w Powiatowym Zarządzie Dróg w Krotoszynie.

 

Przeczytaj także:

Umowy na rewitalizacje Promenady i Dziennego Domu Senior+ zostały podpisane

 


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.