iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Wiosna z Lions Club

2022-05-12 12:05:00

Lions Club Krotoszyn serdecznie zaprasza na najbliższe imprezy, organizowane tej wiosny.


  • KIERMASZ UKRAIŃSKI – 15 maja, godz. 10.00 – 14.00, krotoszyński Rynek

W obliczu olbrzymiej tragedii narodu ukraińskiego, wywołanej bestialską agresją Rosji na Ukrainę, Lions Club Krotoszyn stara się aktywnie uczestniczyć w pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy w liczbie już około 2.000 przybyli w ostatnich tygodniach do wielu miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Lista potrzeb jest bardzo długa - poczynając od najbardziej podstawowych, jak mieszkanie, wyżywienie, odzież i obuwie, elementarne wyposażenie mieszkań (np. sprzęt kuchenny), poprzez podstawową opiekę medyczną, żłobki, przedszkola, szkoły, specjalistyczną pomoc medyczną (psychologowie, psychiatrzy), porady prawne, pracę zarobkową, aż po pełną integrację w naszym środowisku. - Zdajemy sobie sprawę, że zapewnienie długookresowej pomocy uchodźcom na właściwym poziomie jest możliwe jedynie przy systematycznym, zorganizowanym wsparciu i współpracy różnych instytucji i organów unijnych, rządowych i samorządowych, jak również jak najszerszym uczestnictwie w tym różnego rodzaju organizacji, fundacji, stowarzyszeń, lokalnych firm, a także mieszkańców miast i gmin. W pierwszych tygodniach i miesiącach po wybuchu wojny w Ukrainie, zanim ruszy wsparcie rządowe i unijne, szczególnie ważna rola przypada tej pomocy oddolnej, lokalnej, świadczonej poprzez mieszkańców miast i gmin, lokalne firmy, lokalne organizacje pozarządowe i samorządy - informuje krotoszyński Lions Club.

Lions Club Krotoszyn podjął w tym celu ścisłą współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, jako koordynatorem tej pomocy w naszym powiecie, jak również z innymi organizacjami pozarządowymi, działającymi na terenie naszego powiatu. - Także bezpośrednie zaangażowanie niektórych z naszych członków w prace komisji, zajmujących się pomocą dla Ukrainy w wybranych gminach naszego powiatu umożliwia nam lepszy wgląd w potrzeby uchodźców ukraińskich oraz skuteczniejsze niesienie pomocy. Razem możemy zdziałać o wiele więcej.

Akcja pomocy świadczonej na rzecz Ukrainy przez Lions Club Krotoszyn realizowana jest w różnych formach - bezpośrednio przez klub czy też indywidualnie przez jego członków, ale także pośrednio, w formie wsparcia finansowego i materialnego działań PCPR oraz niektórych organizacji pozarządowych, działających w naszym powiecie. - Staramy się też włączać w te akcję zarówno innych mieszkańców powiatu, jak i firmy działające na ternie powiatu czy Wielkopolski, i nie tylko. Już w marcu udało nam się skierować do Koźmina Wielkopolskiego i Krotoszyna dostawę najbardziej potrzebnych artykułów żywnościowych, higienicznych, chemicznych, pościeli, zrealizowaną w ramach akcji pomocy Ukrainie przez związanego rodzinnie z Krotoszynem przedsiębiorcę rolnego z Brandenburgii. Na początku kwietnia przekazaliśmy na specjalne konto powiatu kwotę 20.000 złotych na zakup najpotrzebniejszych artykułów żywnościowych, higienicznych i chemicznych. Kolejne 10.000 złotych wpłynęło na ten cel z naszej inspiracji od jednej z firm wielkopolskich. Dwóch naszych kolegów klubowych gości od kilku tygodni kilka rodzin ukraińskich. W ich wyposażeniu w elementarne artykuły uczestniczy w części również klub - wylicza Jacek Zawodny.

Planowana jest dalsza pomoc finansowa dla PCPR na zakup czy to najbardziej potrzebnych artykułów żywnościowych, czy też na zaspokojenie specyficznych, indywidualnych potrzeb uchodźców z Ukrainy. Ta dotychczasowa, jak i przyszła pomoc finansowa, jest możliwa w dużym stopniu dzięki inicjatywnie kolegów z naszego klubu założycielskiego. - Lions Club Wienhausen-Flotwedel z Dolnej Saksonii, którzy wsparli nas darowizną w kwocie 5.000 euro z przeznaczeniem na ten cel. W maju dotrze do Krotoszyna duża dostawa odzieży zebranej przez wspomnianego wyżej przedsiębiorcę z Brandenburgii. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować w najbliższych tygodniach także dostawę dużej partii używanych komputerów, jako darowizny od firmy z Badenii-Wirtembergii.

Na niedzielę, 15 maja, planowany jest na krotoszyńskim rynku Kiermasz Ukraiński, organizowany wspólnie z PCPR, przy wsparciu m.in. lokalnych organizacji pozarządowych (Stowarzyszenie Pomost, Stowarzyszenie Odnowa w Rozdrażewie, OWES), a także krotoszyńskich szkół – ZSP nr 2 i ZSP nr 3 – oraz Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, na którym będą oferowane krotoszynianom - przede wszystkim - ukraińskie wyroby kulinarne, przygotowane przez panie z Ukrainy, mieszkające w naszym powiecie. A wszystko to przy ukraińskiej muzyce i występach przybyszów z Ukrainy. - Mamy nadzieję na liczne uczestnictwo mieszkańców naszego powiatu w tej imprezie i ich hojność, bo cały dochód z niej przeznaczony jest na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

 

  • DZIEŃ DZIECKA – 4 czerwca, godz. 9.30 – 13.00, strzelnica Bractwa Kurkowego

To już kolejny rok kiedy LC organizuje spotkanie z dziećmi i dla dzieci. W tym roku na ich święto zostały zaproszone również dzieci przybyłe do naszego powiatu z Ukrainy. 

 

  • KONCERT CHARYTATYWNY – 5 czerwca, godz. 17.00, kino Przedwiośnie

5 czerwca odbędzie się Koncert Charytatywny w wykonaniu dwóch wspaniałych artystów, Waldemara Malickiego i Artura Banaszkiewicza, "Pojedynek na skrzypce i fortepian", z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację letnich kolonii dla dzieci z rodzin z naszego powiatu, znajdujących się w potrzebie.

 

- W tych trudnych dla nas wszystkich czasach spróbujmy się na chwile oderwać i zafundować sobie wspaniałą ucztę muzyczną, okraszoną szczyptą humoru. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 605 438 448.
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B