iKrotoszyn.pl reklamy
Z regionu

Wilki w sąsiednim powiecie. Koło łowieckie zaleca ostrożność podczas spacerów po lesie

Do urzędów gmin w pobliskim Borku Wlkp., Pogorzeli, Pępowie oraz Gostyniu i Piaskach, Koło Łowieckie nr 19 "Jeleń" wystosowało informację, że na terenie leśnictwa Dobrapomoc oraz sąsiednich mogą występować wilki. Te dzikie zwierzęta miały być widziane w gminie Pogorzela.

Urząd Miejski w Pogorzeli przekazał informację, że wilki mogą występować na terenie leśnictwa Dobrapomoc oraz sąsiednich. - W związku z powyższym jest możliwość spotkania wilka podczas spaceru w lesie. Przede wszystkim nie należy się do nich zbliżać ani dokarmiać. Prosimy również o odpowiednie zabezpieczenie zwierząt gospodarskich i domowych - podaje magistrat.

Na stronie internetowej kolejnego urzędu czytamy: Urząd Miejski w Borku Wielkopolskim przekazuje informację Koła Łowieckiego nr 19 „Jeleń” w Piaskach, że na terenie sąsiedniej gminy Pogorzela prawdopodobnie widziane były wilki. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas spacerów w lesie oraz o odpowiednie zabezpieczenie zwierząt gospodarskich i domowych.

Informację koła łowieckiego podał także urząd w podgostyńskich Piaskach. Dotyczy ona - jak czytamy: - obecności wilków na terenie gm. Pogorzela z prośbą dla mieszkańców o ostrożność podczas spacerów po lesie, a także zabezpieczeniu zwierząt gospodarskich i domowych.

Gmina Pogorzela graniczy z powiatem krotoszyńskim (gminy: Kobylin, Krotoszyn i Koźmin Wlkp.).

Google Maps

 

Według zaleceń specjalistów, interwencji wymagają sytuacje, kiedy wilk*:

  • jest obserwowany przez kilka dni w odległości poniżej 30 m od zamieszkałych budynków (zdarzenie powtarza się przez dłuższy czas).
  • wielokrotnie pozwala podejść do siebie na odległość poniżej 30 m.
  • wielokrotnie sam podchodzi do ludzi na odległość poniżej 30 m, przejawia zainteresowanie ludźmi.
  • atakuje lub rani ludzi nie będąc sprowokowanym.

W przypadku, gdy wilki wyrządzą szkody, to takie przypadki należy zgłaszać do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu – tel. 61 639 64 00.

 

Co zrobić, gdy spotkasz wilka? - informacja Lasów Państwowych

 

Źródło: *za Urząd Miejski w Pogorzeli
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.