iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Wigilia dla potrzebujących w ZSP2

W piątek, 15 grudnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie odbyła się Wigilia dla ubogich, bezdomnych i samotnych z terenu gminy. Było to pierwsze takie spotkanie po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

Przygotowania do Wigilii rozpoczęły się na długo przed jej datą. Wolontariusze z ZSP2 pakowali świąteczne prezenty, przygotowywali i nakrywali stoły. W szkolnej kuchni przygotowano świąteczne potrawy.

- Chcemy okazać sobie życzliwość, dobroć i wsparcie. Jest to odblask naszej empatii do każdego z nas - mówił Roman Olejnik, dyrektor ZSP2, inicjator i główny organizator wigilii już od 10 lat. - Chcę, by choć ktoś w tym dniu nie poczuł się opuszczony, zapomniany, czy samotny. Cieszę się, że współpraca z MGOPS, CKI, PCPR, Kołem Gastronomicznym w mojej szkole i grupą zawsze pomocnej młodzieży przynosi tak spektakularny oddźwięk - dodaje dyrektor R. Olejnik.

Dużą pracę wykonały panie nauczycielki gastronomicznych przedmiotów zawodowych: Patrycja Rochowiak, Kamila Szperzyńska i Ewelina Rogacka. A wśród sponsorów znaleźli się miejscy radni, przedsiębiorcy i mieszkańcy Krotoszyna.

Po przywitaniu wszystkich uczestników spotkania, przełamaniu się opłatkiem i zaśpiewaniu kolędy, uczestnicy zasiedli do świątecznego stołu z barszczem, smażoną rybą, pierogami, kapustą, ciastem, kawą i słodyczami. Dla dzieci przygotowano wesołe zabawy, a dla ducha - kolędy i piosenki świąteczne wykonane przez przedstawicieli Prywatnej Szkoły Muzycznej Talent Studio w Krotoszynie oraz Zuzannę Płaczek, uczennicę ZSP2, a także przedstawicielkę szkoły Talent Studio.

Każdy uczestnik otrzymał paczkę z żywnością oraz specjalną kartkę z życzeniami świątecznymi, przygotowaną na ten dzień przez uczniów klasy technikum reklamy.

Źródło: ZSP2 Krotoszyn
- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.