iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Z powiatu

Wielu mieszkańców powiatu czeka kwarantanna i nadzór sanitarny! Na razie liczba nieznana

2020-03-16 13:03:00

AKTUALIZACJA! Ilu osób może dotyczyć kwarantanna, której zostaną poddane osoby mające styczność z krotoszynianinem zakażonym koronawirusem? Tego na razie nie wiadomo. Być może nadzorem sanitarnym zostanie objęte także grono pedagogiczne jednej z krotoszyńskich szkół.

O pierwszym w naszym powiecie przypadku zakażenia koronawirusem pisaliśmy w artykule:

 

Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego zakażony koronawirusem

 

Zakażony koronawirusem mężczyzna, to 85-letni krotoszynianin. Obecnie przebywa w szpitalu w Kaliszu, a jego stan zdrowia określany jest jako dobry. Prawdopodobnie zarażony został poprzez kontakt ze swoim synem, który 3 marca wrócił z Belgii. Ten z kolei przebywa w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. - Wciąż czekamy na wyniki badań tego mężczyzny - mówi Natalia Snadna, kierownik Wydziału Nadzoru i rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie.

 

Na razie nie wiadomo, ilu osób może dotyczyć kwarantanna, którą zostaną objęte osoby z najbliższej rodziny i inne, które miały bezpośrednią styczność z zarażonym mężczyzną. Tę liczbę poznamy jeszcze dziś. Na razie wszystko jest jeszcze weryfikowane. A chodzi o osoby z Krotoszyna i Koźmina Wlkp.

 

Pojawiła się jednak zupełnie nowa okoliczność, bowiem żona młodszego z mężczyzn jest nauczycielką w jednej z krotoszyńskich szkół. Tutaj jednak N. Snadna uspokaja. - Jestem po rozmowie z dyrekcją szkoły. Analizujemy to i bierzemy pod uwagę objęcie osób z grona pedagogicznego nadzorem sanitarnym. W tym przypadku nie było bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną, stąd kwarantanna nie będzie konieczna. Jeśli okaże się, że mogło dojść także do kontaktu z uczniami, to również w stosunku do nich zostanie wprowadzony taki nadzór. Polega on na obserwowaniu swojego stanu zdrowia i mierzeniu temperatury ciała.

 

AKTUALIZACJA - godz. 13.45

- Siedem osób z personelu medycznego, które miały kontakt z pacjentem przebywają obecnie na kwarantannie. SOR w którym przebywał pacjent, jak i karetka, którą był przewożony do szpitala w Krotoszynie, poddane zostały dezynfekcji bezpośrednio po zdarzeniu. Sytuacja ta, pod względem kadrowym, nie wpływa na bieżącą działalność szpitala - mówi Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie.
 
 Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Pralnia Laguna Krotoszyn

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl