iKrotoszyn.pl reklamy
Wielkopolska

„Wielkopolskie Smaki Wigilijne” konkurs dla kół gospodyń wiejskich

Ogłoszony został konkurs pn. „Wielkopolskie Smaki Wigilijne” nawiązujący do bogatych kulinarnych tradycji okresu Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego i skierowany jest do kół gospodyń wiejskich w Wielkopolsce, które mogą zgłosić do udziału w konkursie tradycyjną regionalną potrawę nawiązująca do tradycji Bożego Narodzenia. Nabór zgłoszeń trwa do 6 grudnia, a na najlepsze potrawy czekają atrakcyjne nagrody.

Wyjątkowy okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia to zapowiedź kultywowania wielu Wigilijnych tradycji, zwłaszcza tych kulinarnych. Samorząd Województwa Wielkopolskiego chcąc nawiązać do tego czasu realizuje drugą edycję konkursu kulinarnego promującego bogactwo i unikatowość potraw przygotowanych w Wielkopolsce z okazji świąt Bożego Narodzenia. Celem Konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, identyfikacja i promowanie regionalnego dziedzictwa kulinarnego, w tym regionalnych produktów i potraw, a także inicjowanie działań spajających lokalną społeczność prowadzących do wzmocnienia poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców województwa wielkopolskiego.

- Magiczny okres świątecznych przygotowań to czas powrotu do wielopokoleniowych zwyczajów, sięgnięcia pamięcią do lat dziecięcych i przypomnienia wyjątkowych potraw i smakołyków przygotowywanych przez nasze babcie na Wigilijne stoły. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizując drugą edycję konkursu pn. „Wielkopolskie Smaki Wigilijne” dla Kół Gospodyń Wiejskich daje okazję promocji Regionu, swojej lokalnej tradycji i poznania nowych świątecznych smaków. Ponadto na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 6 grudnia, natomiast rozstrzygniecie i finał konkursu odbędzie się w sobotę 16 grudnia, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Choczu - mówi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Konkurs skierowany jest do kół gospodyń wiejskich działających na terenie Województwa Wielkopolskiego. W ramach konkursu uczestnicy zobowiązani są dostarczyć potrawę zgłoszoną w ramach trwającego naboru zgłoszeń. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jedno danie. Przygotowana potrawa musi być przygotowana przy użyciu rodzimych (właściwych dla regionu) produktów, przeznaczoną do bezpośredniego spożycia. Potrawy oceniane będą w dwóch kategoriach – na potrawę wytrawną oraz na potrawę na słodko. Ocenie poddany zostanie sposób prezentacji, tj. wygląd, estetyka, oryginalność i sposób podania, walory smakowe i zapachowe, związek potrawy z regionem i jego tradycjami, w tym: tradycyjne metody wytwarzania, wykorzystane surowce, produkty i półprodukty lokalne. Nabór zgłoszeń konkursowych trawa do 6 grudnia.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie zamieszczonym na stronie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu https://www.umww.pl/zapraszamy-do-konkursu-na-swiateczna-potrawe-wielkopolskie-smaki-wigilijne

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

WALBET
ubojnia gola
Kojs skup bydła i trzody chlewnej
MAG-BULL
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.