iKrotoszyn.pl reklamy
Pod naszym patronatem

Wielkie emocje, łzy rozpaczy i wybuchy radości – turniej BZ WBK za nami!

2017-11-27 13:11:00
Przez dwa dni trwały zmagania w piłkarskim turnieju U10 i U11, który odbył się w krotoszyńskiej hali sportowo-widowiskowej. Z pucharami za pierwsze miejsca wyjechały drużyny LKS Gorzyczanki Gorzyce Wielkie (orliki) i Dąbroczanki Pępowo (młodziki). Dobrze spisały się także krotoszyńskie drużyny, a organizatorzy postawili bardzo wysoko poprzeczkę przed kolejnymi turniejami.

To był naprawdę wielki turniej. W sumie wzięło w nim udział 20 drużyn, czyli od soboty do niedzieli rywalizowało w nim około 200 zawodników. I rzecz najważniejsza. Po raz pierwszy w Krotoszynie zmagano się na sztucznej nawierzchni, którą rozłożono w krotoszyńskiej hali. Jej montaż trwał blisko siedem godzin. Ale opłacało się, bowiem o tym turnieju jeszcze długo będzie mówiło się głośno i to nie tylko w Krotoszynie.

 

W sobotę rozegrano mecze grupowe w kategoriach U10 i U11. Z kolei w niedzielę rywalizowano o największe trofea, jak i o dalsze miejsca. I tu znów należy odnieść do niezwykłej oprawy całego turnieju. Podczas ceremonii otwarcia wszystkie drużyny kolejno maszerowały na środek boiska niosąc przed sobą flagę ze swoim herbem. To robiło naprawdę wielkie wrażenie. Zresztą podobnie, jak podczas turniejowych finałów Ligi Europy (mecz o 3 m.) i Ligi Mistrzów (mecz o 1 m.). Tego nie da się opisać. Wszystko jednak możecie zobaczyć w poniższym materiale filmowym. Więcej obejrzyjcie na naszym redakcyjnym fanpage’u.

 

 

Warto jeszcze jedno zdanie poświęcić tym, którzy rozgrzewali publiczność w przerwach. Podczas ceremonii otwarcia z niezwykłym programem artystycznym wystąpiły dziewczęta z Show Dance. A następnego dnia działający przy Szkole Podstawowej nr 3 zespół Tacy nie inni. Popis swoich umiejętności dał także Kamil Kamcio Frąckowiak, który w niedzielę poprowadził warsztaty dla młodych piłkarzy.

 

Mimo, iż zwycięskie puchary trafiły do drużyn przyjezdnych, to krotoszyńskie zespoły zaprezentowały się całkiem dobrze. W finale Ligi Mistrzów orlików zagrała ekipa KKS Astry Krotoszyn, która dzielnie walczyła z Gorzyczanką Gorzyce Wielkie. Mecz w czasie regulaminowym zakończył się wynikiem 1:1. O zwycięstwie miały więc decydować rzuty karne. W tych, mimo znakomitej postawy golkipera Astry, lepsi okazali się przyjezdni. Był to jednak kolejny znakomity występ podopiecznych Tomasza Barana, a za postawę w całym turnieju należą się młodym piłkarzom z Krotoszyna wielkie słowa uznania.

 

Tabela końcowa orliki U10

1.LKS Gorzyczanka Gorzyce Wlk.

2.KKS Astra Krotoszyn

3.Dąbroczanka Pępowo

4.Orzeł Lipno

5.UKS Trójka Krotoszyn 1

6.KUKS "6" Zębców

7.Akademia Krecika Ostrów Wlkp.

8.UKS Trójka Krotoszyn 2

9.TO Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.

10.GOS Biały Orzeł Koźmin Wlkp.

 

Nie mniej emocji przyniósł wielki finał  U11. Mimo, iż nie zagrały w nim drużyny z Krotoszyna, to wystąpił w nim mający za sobą większą część publiczności dziewczęcy zespół KA 4 resPect. Wicemistrzynie ogólnopolskiego turnieju Tymbarka zachwyciły publiczność zaciętością, wytrwałością, umiejętnościami i walką o każdą piłkę. To był naprawdę futbol w dobrym wykonaniu. W finale Ligi Mistrzów musiały jednak uznać wyższość Dąbroczanki Pępowo. Tym razem także nie obyło się bez pełnej dramaturgii serii rzutów karnych. W tej kategorii bardzo dobrze spisała się ekipa UKS Trójka Krotoszyn, która zajęła trzecie miejsce, pewnie pokonując zespół Gorzyczanki.

 

Tabela końcowa młodziki U11

1.Dąbroczanka Pępowo

2.KA 4 resPect

3.UKS Trójka Krotoszyn W

4.LKS Gorzyczanka Gorzyce Wlk.

5.GOS Biały Orzeł Wlkp.

6.KKS Astra Krotoszyn 1M

7.Grom Golina

8.Pogoń Orlik Cieszków

9.KUKS "6" Zębców

10.KKS Astra Krotoszyn 2T

 

Sponsorem głównym turnieju był Bank Zachodni WBK. Organizatorem UKS Trójka Krotoszyn, współorganizatorami: CSiR Wodnik Krotoszyn oraz KKS Astra Krotoszyn. – Dziękujemy także pozostałym sponsorom - Honiart, a także tym, którzy chcieli pozostać anonimowi oraz boiskamobilne.pl z Gostynia za pomoc przy realizacji boiska piłkarskiego. Miło też nam, że podczas turnieju byli z nami dziewczęta z Show Dance i pani Kasia Wincenciak, zespół Tacy nie inni oraz Kamil Frąckowiak – podsumowuje Łukasz Baran, przedstawiciel organizatora.

A już w styczniu kolejny piłkarski turniej organizowany przez UKS Trójka wspólnie z Lions Club. Zapewne znów nie zabraknie emocji!

 
- Fotorelacja -

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B