iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Wydarzenia

Wielki dzień - fara uroczyście ogłoszona bazyliką!

2019-06-24 07:06:00

Wczoraj, w południe, odbyła się msza św., podczas której ks. biskup Łukasz Buzun odczytał dekret o nadaniu tytułu bazyliki mniejszej krotoszyńskiej farze.

Wierni i duchowni z Krotoszyna zebrali się wczoraj w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, aby wziął udział w uroczystej eucharystii pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Część tego wydarzenia mogliście także śledzić na naszym fanpage'u.
Msza rozpoczęła się od słów do wiernych, które wygłosił ks. bp Edward Janiak. Zauważył, iż to radosne i podniosłe wydarzenie zostało poprzedzone bardzo przykrą wiadomością o tragicznej śmierci ks. kanonika Dariusza Kowalka. W związku z tą tragiczną informacją biskup zarządził w całym Krotoszynie żałobę od poniedziałku do soboty.
W homilii arcybiskup bardzo dokładnie i szczegółowo przedstawił wszystkim zebranym, jakie przywileje i obowiązki wiążą się z tytułem bazyliki. A wśród nich warto wymienić:
  • W bazylice mniejszej winna być zapewniona stała liturgiczna formacja wiernych: przez kształcenie zespołów ustanowionych dla sprawowania czynności liturgicznych, specjalne kursy dokształcające, serie konferencji i inne tego rodzaju inicjatywy.
  • Wierni, którzy nabożnie będą nawiedzać bazylikę i uczestniczyć w niej w jakimś obrzędzie lub przynajmniej pomodlą się słowami Modlitwy Pańskiej i odmówią wyznanie wiary, mogą, pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, przystąpienie do Stołu Pańskiego i modlitwa w intencji Ojca Świętego), dostąpić odpustu zupełnego w następujących dniach: w rocznicę poświęcenia tejże bazyliki; w dniu liturgicznego obchodu uroczystości jej tytułu; w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; w rocznicę nadania kościołowi tytułu bazyliki mniejszej; raz w roku, w dniu ustalonym przez miejscowego ordynariusza; raz w roku, w dniu dowolnie wybranym przez każdego z wiernych.
  • Znak papieski, to jest „skrzyżowane klucze”, może być używany jako ornament na chorągwiach, sprzętach liturgicznych oraz na pieczęci zarządu bazyliki.
 
 

 

 
Fotorelacja
Reklama - Żele Antybakterijne z dostawą do domu
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl