Ciekawostki

Wiedzą najwięcej o ziemi zdunowskiej

Wiedzą najwięcej o ziemi zdunowskiej
Zdjęcie: Zdunowski Ośrodek Kultury

W Starej Kaflarni odbył się finał XXIII Olimpiady Wiedzy o Ziemi Zdunowskiej.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych. W tym roku w szranki stanęło ok. 30 uczestników, którzy najpierw mieli do rozwiązania test. Najlepsza szóstka po tym etapie miała do wykonania zadanie domowe. Polegało ono na przeprowadzeniu wywiadu na temat lat młodzieńczych z seniorem, np. z rodziny lub rejonu Zdun.

A już w samym finale w Starej Kaflarni wspomniana szóstka musiała uporać się z zadaniami z różnych dziedzin dotyczącymi ziemi zdunowskiej.

 

Najlepsi w konkursie:

1. Alicja Figlak oraz Stanisław Rataj

2. Jakub Jurkanis

3. Jerzy Figlak

 

Nagrody wręczyli: Małgorzata Godorowska - szefowa ZOK-u, Andrzej Hejdysz - dyrektor SP w Zdunach, Karolina Jankowska-Grzybek - przewodnicząca Rady Miejskiej w Zdunach oraz nauczyciele Maria i Grzegorz Krygowie - jako organizatorzy przedsięwzięcia.





Z regionu


Czytaj również

iKrotoszyn.pl reklamy
IGLOO KROTOSZYN KLIMATYZACJE

iKrotoszyn.pl reklamy
PRALNIA LAGUNA PROMOCJA

iKrotoszyn.pl reklamy
WALBET

iKrotoszyn.pl reklamy
LAGWOOD4

iKrotoszyn.pl reklamy
ZAKĄTEK ZDROWIA

iKrotoszyn.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

iKrotoszyn.pl reklamy
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy