iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Warsztaty z pierwszej pomocy podczas Narodowego Czytania

Zdjęcie: mł. ogn. Waldemar Krawiec, mł. asp. Patryk Rosiak

We wtorek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbyła się kolejna odsłona Narodowego Czytania. Tegoroczne wydanie w plenerowej scenerii uzupełniły warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

- Na prośbę kierownictwa placówki dydaktycznej funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie edukowali uczestników spotkania. Zarówno kadra dydaktyczna jak i uczniowie poznali elementarne zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, nawiązując do życia codziennego. Szczególną uwagę zwrócono na umiejętności związane z przywracaniem funkcji życiowych podczas zatrzymania krążenia u dorosłych i dzieci - wskazuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej w formie instruktażu z użyciem fantomów ćwiczebnych oraz automatycznego defibrylatora podczas spotkania w tak szerokim gronie pozwala kształtować właściwe nawyki wśród nastolatków, zwiększa świadomość młodego pokolenia w aspekcie pierwszej pomocy oraz przełamuje bariery związane z obawami, jakie im towarzyszą - dodaje M. Dymarski.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.