iKrotoszyn.pl reklamy
Rozdrażew - Dzielice

Walczyli o tytuł "Małego czarodzieja słowa"

2017-12-18 09:12:00
Zdjęcie: rozdrazew.pl
W szkole w Dzielicach odbyła się XVII edycja konkurs recytatorskiego. Jak co roku, wzięli w nim udział najlepsi recytatorzy z klas I-III wszystkich szkół podstawowych gminy Rozdrażew.

Dziewięcioro uczniów szkół filialnych walczyło o tytuł "Małego czarodzieja słowa". Zdobyła go Alicja Jaruzel ze Szkoły Filialnej w Dąbrowie za recytację wiesza "Daktyle" D. Wawiłow. Drugie miejsce i drogę do półfinału w Poznaniu, otrzymała także Kornelia Kubiak ze Szkoły Filialnej w Dzielicach, za recytację fragmentu "Małego Księcia " A.S.Exupery. Trzecie miejsce przypadło także uczennicy Szkoły w Dzielicach Magdalenie Cugier, za wykonanie fragmentów "Rzepki" J. Tuwima.
 
Po rozdaniu dyplomów i nagród książkowych odbyła się mała gala, na którą przybyli zwycięzcy szkolnych eliminacji w Nowej Wsi i w Rozdrażewie: Aleksandra Biernacka, Łukasz Pierunek, Kinga Lis i Elżbieta Zagrodnicka. Wystąpiło więc sześcioro półfinalistów, którzy w styczniu 2018 r. będą reprezentować gminę Rozdrażew na XXXIII Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim w Poznaniu.
Zmaganiom małych recytatorów przyglądali się ich rodzice, nauczyciele oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie Krzysztof Broda. W świątecznej scenerii zorganizowano słodki poczęstunek oraz sprzedaż kartek świątecznych wykonanych przez uczniów klasy III.
 

Źródło: rozdrazew.plCzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.