iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Walczyli o Puchary Burmistrza

2021-10-01 12:10:00
Zdjęcie: A. Azgier
Na strzelnicy pneumatycznej Zarządu Powiatowego LOK w Krotoszynie odbyły się XXIX zawody strzeleckie o Puchary Burmistrza Krotoszyna.

- Według planu zawody powinny odbyć się z broni kulowej na strzelnicy w I LO, ale ze względu na zniszczenia spowodowane zalewaniem budynku i wyłączeniem go z eksploatacji zmuszeni byliśmy przeprowadzić zawody z broni pneumatycznej - informuje Antoni Azgier.

Ogółem w zawodach udział wzięło 34. uczestników, w tym 18. to młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3, SP 4 oraz ponadpodstawowych ZSP1, ZSP2, ZSP3 i Profesji. Łącznie uczestnicy oddali 47 ocenianych serii (była możliwość jednej poprawki) z karabinu i pistoletu pneumatycznego.

 

Zawody otworzył wiceprezes ZP LOK Robert Wasielak i sędzia główny Antoni Azgier. Po powitaniu uczestników i przedstawieniu regulaminu zawodów rozpoczęły się strzelania, które trwały prawie 3 godziny.

 

Wyniki zawodów:

Junior kpn-10

1. Borys Staszewski - ZSP2 - 76 pkt.

2. Martyna Wasielak - ZSP3 - 69 pkt.

3. Krzysztof Panfil - ZSP1 - 62 pkt.

 

Junior ppn-10

1. Borys Staszewski - ZSP2 - 63 pkt.

2. Martyna Wasielak - ZSP3 - 60 pkt.

3. Krzysztof Panfil - ZSP1 - 56 pkt.

 

Senior kpn-10

1. Robert Wasielak - 70 pkt.

2. Mariusz Czubak - 66 pkt.

3. Mariusz Minta - 66 pkt. (wszyscy ŚK LOK)

 

Senior ppn-10

1. Robert Wasielak - 89 pkt.

2. Mariusz Czubak - 86 pkt.

3. Mariusz Minta - 83 pkt (wszyscy ŚK LOK)

 

W trakcie zawodów przeprowadzono turniej rzutów lotkami z udziałem 15 osób. Zwyciężyła Martyna Wasielak (ZSP3) przed Jakubem Napierałą (Profesja).

 

Na zakończenie zawodów wiceprezes ZP LOK Robert Wasielak i sędzia główny Antoni Azgier wręczyli najlepszym juniorom pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Seniorzy otrzymali dyplomy i puchary. Nagrody i puchary ufundowane zostały z funduszy Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w ramach ofert dla organizacji pozarządowych.

 

Przy okazji zawodów działaczom-seniorom krotoszyńskiej Ligi Obrony Kraju wręczono okolicznościowe medale „75-lecia LOK”: Zdzisławowi Jerzakowi, Zygmuntowi Marciszowi i Zenonowi Grabusowi.

Źródło: A. Azgier


Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B