iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Ciekawostki

Walczą o tytuł Złotej Szkoły

2021-04-16 12:04:00

Drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie uczestniczy w ogólnopolskim projekcie zorganizowanym przez NBP pod nazwą Złote Szkoły. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ZSP 2 tworzą: Aleksandra Talarczyk, Anna Kaczmarek, Barbara Reszel, Jagoda Ratajczak, Julia Szulc, Laura Siama, Szymon Staśkowiak, Tobiasz Panek, Wiktoria Lewandowska, Zuzanna Garbatowska, Zuzanna Gilicka. Na jej czele stoi nauczyciel koordynator Joanna Tyrakowska. Drużyna zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu.

Zadania mogą być przeprowadzone w szkole lub w przypadku nauki zdalnej w formie online. Spośród wszystkich szkół uczestniczących w projekcie zostaną wybrane i nagrodzone te, które zrealizowały najlepsze zadania z zakresu finansów i przedsiębiorczości.

 

W ramach projektu ambasadorzy z ZSP2 przygotowali lekcje z ekonomii, oczywiście przeprowadzone zdalnie. Temat pierwszej z nich brzmiał: „Pierwsze konto bankowe i karta płatnicza – sprzymierzeńcy roztropnych użytkowników”. Przeprowadzili ją uczniowie kl. I d technikum ekonomicznego - Jagoda Ratajczak i Tobiasz Panek. Ich wykładu wysłuchało 130 osób różnych zawodów, gdyż oprócz technika ekonomisty obecni byli: technik informatyk, technik reklamy oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Druga lekcja dotyczyła planowania i kontroli wydatków. Prowadzące zajęcia uczennice kl. II dp technikum ekonomicznego – Barbara Reszel, Julia Szulc i Zuzanna Gilicka przedstawiły jak bezpiecznie robić zakupy i zaciągać zobowiązania finansowe w oparciu o znajomość praw konsumenckich. W tej lekcji brało udział także około 120 osób.

Na tym jednak nie koniec. W kolejnych dniach odbyło się też spotkanie z ekspertem - Powiatowym Rzecznikiem Praw konsumenta, Michałem Lechmanem oraz lekcja pt. "Umiejętność zarządzania ryzykiem - o rodzajach ubezpieczeń w tym o ubezpieczeniach społecznych". W niej uczestniczyło również około 100 uczniów.

Rywalizacja o tytuł „Złotej Szkoły NBP” trwa. Trzymamy kciuki za krotoszyńską ekipę.

 Fotorelacja


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Drogeria Natura Krotoszyn
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
SOLARMAT TOMNICE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl