iKrotoszyn.pl reklamy
Z Wielkopolski

Wakacje u terytorialsów

Zdjęcie: WBOT

Coraz mniej czasu do wyczekiwanych przez uczniów i studentów wakacji. Zastanawiasz się co będziesz robić w wakacje? Możesz je spędzić z wielkopolską „Dwunastką”!

Zaplanowano dwa terminy „Wakacji z WOT” w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Pierwszy już 23 czerwca. Szkolenie podstawowe (szesnastodniowe, zakończone przysięgą wojskową 8. lipca) kierowane jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wojskiem. Równocześnie, prowadzone jest szkolenie wyrównawcze (ośmiodniowe) dla osób, które mają zamiar powrócić do munduru.

Drugi termin to 18 sierpnia. Szkolenie podstawowe również kończyć będzie uroczysta przysięga wojskowa 2 września.

 

Dla kogo „Wakacje z WOT”?

Do służby w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników. Zgłaszać mogą się osoby zarówno z Wielkopolski, jak i Ziemi Lubuskiej. Po ukończeniu szkoleń, terytorialsi trafią na dalsze szkolenie w ramach ćwiczeń rotacyjnych do macierzystych batalionów.

- „Wakacje z WOT” to doskonała okazja, aby wstąpić do 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej tworząc ten projekt, kierowało się głównie myślą o osobach młodych, które w ciągu roku nie chcą tracić czasu nauki. Wakacje i lato, to świetny moment, by spełnić marzenia o włożeniu munduru. Gwarantujemy aktywne i ciekawe spędzenie 16 dni wakacji. W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także inni kandydaci, którzy chcieliby sprawdzić samego siebie – tłumaczy ppłk Dariusz Wyrzykowski, p.o. dowódcy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

16-dniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój.WOT – połączenie służby z pracą zawodową

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli, wykładowców, czy rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Jak zaznacza szer. Katarzyna Zarębska z 12 Wielkopolskiej Brygady OT, która wzięła udział w ubiegłorocznej edycji projektu: Szkolenie wojskowe w ramach programu „Wakacje z WOT” przyniosło mi wiele korzyści i pozytywnych doświadczeń. To przede wszystkim świetna okazja, dzięki której poprawiłam swoją kondycję fizyczną i wytrzymałość, a to wszystko w grupie pozytywnie zakręconych osób, które podzielają podobne pasje i zainteresowania (…). Wybrałam taką formę szkolenia wojskowego, ponieważ pozwoliło mi to realizować pasje, które nie kolidowały z moim życiem zawodowym. Wakacje z WOT to doskonała okazja dla uczniów, studentów, a także osób pracujących zawodowo, które lubią aktywnie spędzać wakacje.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

 

Jak zostać żołnierzem WOT?

Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem - https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w  Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.