Samorząd

W Urzędzie Miejskim w Krotoszynie już nie zapłacisz gotówką

W Urzędzie Miejskim w Krotoszynie już nie zapłacisz gotówką

Przypominamy, że od 1 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie będzie można dokonać tylko bezgotówkowych płatności.

Urząd Miejski w Krotoszynie od kilku lat przyjmuje płatności w formie bezgotówkowej.

 

- Zapłata podatków i opłat w formie bezgotówkowej z wykorzystaniem kart płatniczych (VISA, MASTERCARD), telefonu (BLIK) oraz bankowości internetowej jest coraz powszechniejsza wśród mieszkańców. Dotychczas mieszkańcy mogli dokonać płatności zarówno gotówką, jak i w formie bezgotówkowej. Od 1 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie będzie możliwość płatności wyłącznie w formie bezgotówkowej - informuje magistrat.

 

Jednym z wielu argumentów przemawiającym za wprowadzeniem operacji bezgotówkowych jest coraz powszechniejsze korzystanie z kart płatniczych oraz bankowości internetowej.

 

- W tym miejscu należy dodać, że wielkość wpłat gotówkowych na przestrzeni ostatnich lat uległa znacznemu zmniejszeniu, w 2021 roku wpłaty gotówkowe były ok. 3 razy mniejsze niż w 2016 roku. Rozwiązanie to obniży również koszty związane z dotychczasowym funkcjonowaniem Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

 

Mieszkańcy, korzystający z płatności gotówkowych nadal będą mogli nieodpłatnie dokonać wpłaty na rzecz gminy Krotoszyn z tytułu podatków i opłat lokalnych w oddziale banku Santander Bank Polska S.A. oraz placówkach Poczty Polskiej zlokalizowanych na terenie gminy Krotoszyn.


Źródło: krotoszyn.pl


Z regionu


Czytaj również

iKrotoszyn.pl reklamy
ZAKĄTEK ZDROWIA

iKrotoszyn.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

iKrotoszyn.pl reklamy
LAGWOOD4

iKrotoszyn.pl reklamy
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie

iKrotoszyn.pl reklamy
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl