iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Ważne sprawy

W trzech szkołach powiatu krotoszyńskiego wystąpiły przypadki zachorowania na Covid-19

2021-10-08 13:10:00

W Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie uczniowie klas od 5 do 8 przebywają na kwarantannie i w związku z tym przeszli na nauczanie zdalnie.

Taka decyzja spowodowana była potwierdzeniem zakażenia Covid-19 jednego u z pracowników tej placówki. - Obecnie nauka w szkole przebiega bez problemu, zarówna ta stacjonarna w klasach 1-4 oraz w formie zdalnej w klasach 5-8mówi Sławomir Chlebowski, wicedyrektor Ósemki. Ostatni uczniowie, po odbyciu kwarantanny, wrócą do szkoły 18 października. 

 

To jednak nie jedyna placówka oświatowa w powiecie krotoszyńskim, w której odnotowano zakażenia koronawirusem. - W chwili obecnej w trzech szkołach powiatu krotoszyńskiego wystąpiły przypadki zachorowania na Covid -19 - informuje Joanna Kobus Marczak, rzecznik prasowy PSSE w Krotoszynie.

 

Coraz głośniej mówi się o czwartej fali zakażeń w naszym kraju. Rzeczniczka krotoszyńskiego sanepidu przypomina więc procedury obejmowania osób kwarantanną w przypadku wystąpienia zakażenia SARS – CoV-2 wśród pracowników szkoły lub placówki oświatowej.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny (PPIS) otrzymuje informację o wyniku dodatnim badania w kierunku Sars-CoV-2 osoby będącej pracownikiem lub uczniem danej społeczności szkolnej. Po przeprowadzeniu z chorym wywiadu epidemiologicznego przez pracownika PSSE zostaje zainicjowany kontakt z dyrektorem placówki w celu przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego w środowisku szkolnym - przedstawia J. Kobus Marczak. - Czasami jednak sytuacja jest odwrotna i to dyrektor placówki wcześniej otrzymuje informację bezpośrednio od zakażonego pracownika lub opiekuna prawnego dziecka. W takiej sytuacji to dyrektor ma obowiązek skontaktować się z PPIS - wyjaśnia.

 

W obu przypadkach dalsza procedura odbywa się jednak w taki sam sposób. - Dyrektor szkoły po wewnętrznej analizie planu lekcji oraz obecności uczniów i pracowników szkoły, przedstawia listę osób mających bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Lista zawiera między innymi informację o dacie ostatniego kontaktu według, której nakładana jest 10 dniowa kwarantanna (stąd zróżnicowany termin zakończenia kwarantanny). Na podstawie informacji uzyskanych od dyrektora placówki, PPIS obejmuje poszczególne osoby kwarantanną. Kwarantanna obejmuje tylko osobę mającą bezpośredni kontakt z zakażonym. Rodzinę, osoby będącej na kwarantannie, obejmuje się nadzorem epidemiologicznym, który polega na obserwacji swojego stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zalecany jest kontakt z lekarzem rodzinnym - kończy Joanna Kobus Marczak.
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

KUP BILET - Kabaret Paranienormalni - Bez znieczulenia
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
Na sygnale


Dni Karpia 2021