iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

W tej krotoszyńskiej parafii księża nie będą chodzić po domach

Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia... W jednej z krotoszyńskich parafii księża po raz kolejny nie odwiedzą wiernych w ich domach. Parafianom proponują inną formę spotkania i wspólnej modlitwy.

Czas pandemii i lockdownu spowodował zmiany w naszym życiu prywatnym i zawodowym -.zdalna praca, zdalna nauka, msze św. transmitowane w Internecie... Był to też czas, gdy proboszczowie zrezygnowali z tradycyjnej kolędy na rzecz spotkań z parafianami w kościołach.

Wśród krotoszyńskich parafii zdecydowana większość zdecydowała się powrócić do wizyt duszpasterskich w domach. Jednak nie wszędzie. W parafii św. Marii Magdaleny proboszcz ponownie zaprasza parafian do kościoła na modlitewne spotkania w intencji rodzin. Zaplanowano trzy msze św., z których jedna już się odbyła. Wierni proszeni są o przyniesienie ze sobą pojemników z wodą, która zostanie pobłogosławiona i którą domownicy będą mogli osobiście poświęcić swoje mieszkania.

Na dziś nie mamy informacji czy "Magdalenka" jest wyjątkiem na mapie parafii w powiecie krotoszyńskim. Niektóre z nich spotkania z wiernymi rozpoczną dopiero po Nowym Roku.

Większość parafii plan kolędy zamieszcza na swoich stronach internetowych lub Facebooku.

 

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.