Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Krotoszyn

W szpitalu jest częściowe porozumienie ze związkami zawodowymi

2019-04-03 11:04:00

Zdjęcie: Archiwum
28 marca dyrekcja SPZOZ w Krotoszynie podpisała porozumienie dotyczące ustanowienia dodatków do wynagrodzenia z jednym ze związków zawodowych działającym w szpitalu - Międzyzakładowym Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Ochrony Zdrowia w Krotoszynie. Wciąż trwają rozmowy z drugą organizacją.

- Zawody reprezentowane przez ten związek, który podpisał porozumienie to: sprzątaczki, kierowcy-sanitariusze, opiekunki medyczne, konwojenci, rzemieślnicy, magazynierzy, rejestratorki, sekretarki medyczne, asystenci osób niepełnosprawnych, pracownicy pomocy w aptece i laboratorium, technicy sterylizatorni, pracownicy administracji - informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie. Dodatki do wynagrodzenia naliczane są od 1 kwietnia. Ich wysokość wynosić będzie 300-400 zł brutto miesięcznie. 
 
- Dyrekcja podpisane porozumienie traktuje jako zamknięcie pierwszego etapu konsultacji w sprawie zwiększenia wynagrodzenia dla pracowników reprezentowanych przez związek pracowników ochrony służby zdrowia - dodaje.
 
W przypadku zmiany sytuacji finansowej szpitala - na skutek uzyskania większej ilości pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia za wykonany kontrakt lub uzyskania dodatkowych pieniędzy przeznaczonych dla określonych grup zawodowych, dyrekcja SPZOZ w Krotoszynie deklaruje powrócenie do rozmów ze związkowcami. 
 
- Ustalone od 1 kwietnia dodatki nie należy traktować jako podstawę do tworzenia nowej i stałej siatki płac. Są one jedynie rozwiązaniem tymczasowym, wsparciem finansowym dla tych pracowników, którzy w ubiegłym roku zostali pominięci przy ostatnich podwyżkach systemowych, jakie otrzymały pielęgniarki i położne - wyjaśnia rzecznik.
 
Warto dodać, że w lipcu 2019 r. część pracowników SPZOZ w Krotoszynie, których obejmuje ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne otrzyma ustawowe zwiększenie wynagrodzenia zasadniczego.     
 
 
 
Konsultacje w sprawie porozumienia - o tej samej treści jak w przypadku związku zawodowego pracowników ochrony zdrowia - prowadzone są nadal z drugim związkiem zawodowym - Terenową Organizacją Związkową nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie. Zrzesza ona: techników RTG, fizjoterapeutów, rehabilitantów, techników analityki medycznej, diagnostów analityki medycznej. 
Na 4 kwietnia planowane jest kolejne spotkanie związkowców z dyrekcją szpitala. 
- Należy podkreślić, że negocjacje w sprawie ustanowienia dodatków z przedstawicielami obu związków zawodowych przebiegały i przebiegają nadal w atmosferze dialogu, merytorycznej rozmowy i dobrej wierze, zmierzającej do wypracowania jak najlepszego rozwiązania, możliwego do realizacji w tej chwili przez szpital.
 
 

 

Źródło: SPZOZ Krotoszyn


TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl