iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

W sylwestra pobiegli w Trzebnicy

W ostatni dzień minionego roku w Trzebnicy odbył się 39. Uliczny Bieg Sylwestrowy. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Ponad 1 100 biegaczy stanęło na linii startu, a wśród nich krotoszynianie.

Zawody w dolnośląskim mieście stanowią szczególny punkt w kalendarzach biegaczy - kończą cykl imprez biegowych, skłaniają do podsumowań, a także do planów na przyszły sezon. Trasa biegu w Trzebnicy należy do bardzo wymagających. Liczne, strome podbiegi „dają wszystkim w kość”, jednak poziom sportowy imprezy jest zawsze bardzo wysoki.

Zwycięzcą biegu na 10 km został Dariusz Boratyński z Wrocławia (29:46). Wśród kobiet najszybsza okazała się Beata Michałków z Jeleniej Góry (36:26).

Na dystansie 5 km najlepszy był Kamil Mańkowski – 15:48. Wśród kobiet zwyciężyła Zofia Kuriata – 18:34.

W 39. edycji biegu nie mogło już tradycyjnie zabraknąć biegaczy KS Krotosz. Najszybciej dystans 10 km pokonał Patryk Karwik, który z czasem 37:54 zajął 27. miejsce w klasyfikacji generalnej. Artur Marek zajął 36. miejsce open i 2. w kategorii M50 (38:32). Karol Olejniczak z czasem 39:57 był 47. generalnie i 5. w kategorii M50. Bardzo dobry rezultat uzyskał Karol Mroczkowski – 40:44, co dało mu 61. miejsce open. Poza wyżej wymienionymi w biegu na 10 km uczestniczyli: Marika Mroczkowska, Piotr Grzempowski, Jan Jaruzel, Krzysztof Kasprzak, Bogumił Kostka, Andrzej Maciejewski, Bogdan Parysek, Grzegorz Pawlik, Adam Szymański, Piotr Tyczyński i Łukasz Zając.

Bieg na 5 km ukończyło 3 zawodników krotoszyńskiego klubu: Czesław Sienkiewicz z czasem 22:50 zajął 69. miejsce open i 2. w kategorii M50. Poza nim z tym dystansem zmierzyli się Valery Maćkowiak i Daniel Deplewski.

Bardzo trudna, górzysta trasa biegu nie zniechęciła biegaczy KS Krotosz, którzy zapowiedzieli, że za rok wystartują w jubileuszowej, 40. edycji sylwestrowej imprezy.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.