iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - Bar u Żaby - kurczak z rożna
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

W rocznicę Bitwy Warszawskiej

2019-08-19 09:08:00

Zdjęcie: Archiwum A. Wesołowskiego
Delegacje samorządowe, przedstawiciele lokalnych organizacji, w tym Stowarzyszenia Rodzina Ułańska, złożyli wiązanki kwiatów w rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego.

Uroczystość odbyła się przy pomniku 2 Pułku Strzelców 56 Pułku Piechoty Wlkp. na krotoszyńskim cmentarzu (kwatera wojskowa). 

Przy tej okazji została odsłonięta tablica z nazwiskami żołnierzy i jeńców wojennych poległych lub zmarłych, pierwotnie pochowanych w anonimowych mogiłach w kwaterze wojskowej na terenie tej nekropolii. Lista zawiera 87 nazwisk.

 

Wiązanki złożyły delegacje władz powiatowych i gminnych, przedstawiciele organizacji politycznych i społecznych oraz młodzież. Wśród nich byli przedstawiciele i przyjaciele krotoszyńskiego Stowarzyszenia Rodzina Ułańska w barwach 25. Pułku Ułanów Wielkopolskich.

Warto dodać, że Stowarzyszenie Rodzina Ułańska, z nadania przez Zrzeszenie Kół Pułkowych Kawalerii II RP w Londynie, otrzymało zgodę na przejęcie barw i wyróżników pułkowych. Organizacja prowadzi działalność edukacyjną, patriotyczną i stara się przybliżyć społeczeństwu posiadaną wiedzę, a umundurowaniem i wyposażeniem nawiązuje do ważnych dziejów polskiej kawalerii, o której głośno było w Europie. Słynne szarże w bitwach z bolszewikami i Niemcami przeszły do historii.

 

 Fotorelacja

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Autopromocja ikrotoszyn.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl