iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

W pożarze zginęła 16-letnia dziewczyna. Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dla 41-letniej kobiety

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

9 marca w jednej z podkrotoszyńskich wsi, doszło do tragicznego w skutkach pożaru. W wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu zmarła 16-letnia dziewczyna.

Przypomnijmy. W pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym trzy osoby zostały poszkodowane. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym, w obiekcie panuje duże zadymienie. Osoby postronne przed przybyciem straży pożarnej przez okno w mieszkaniu wyciągnęły na zewnątrz jedną osobę - informował wówczas st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. - W jednym z pomieszczeń ratownicy odnaleźli nieprzytomną osobę, którą ewakuowali na zewnątrz i przekazali ratownikom medycznym. Do ostatniej osoby strażacy uzyskali dostęp usuwając metalową kratę w oknie. Wszystkie trzy osoby zostały przekazane pod opiekę personelu medycznego, a nieprzytomna osoba po kilkudziesięciu minutach resuscytacji krążeniowo-oddechowej odzyskała funkcje życiowe.

W wyniku pożaru obrażeń doznały trzy osoby znajdujące się w mieszkaniu. 41-letnia kobieta, 16-letnia dziewczyna oraz 10-letni chłopiec który zatruł się tlenkiem węgla. Nastolatka dzień później zmarła w ostrowskim szpitalu.

 

Do krotoszyńskiego sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko 41-letniej kobiecie. - Na podstawie poczynionych ustaleń przedstawiono zarzut mówiący o tym, że 9 marca 2023 roku nieumyślnie spowodowała śmierć pokrzywdzonej, w ten sposób, że naruszając zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego, rozpalała ogień w znajdującym się w mieszkaniu piecu, przy użyciu kawałków materiału nasączonych benzyną, które następnie wypadły z pieca co doprowadziło do zaprószenia ognia, który rozprzestrzenił się po mieszkaniu - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Kobiecie grozi kara więzienia do pięciu lat.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.