iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

W powiecie krotoszyńskim unieszkodliwiono już ponad 3400 ton płyt azbestowych

Samorząd powiatowy wraz z gminami wchodzącymi w jego skład, już po raz szósty, zakończył realizowane od 2017 roku przedsięwzięcie usuwania wyrobów zawierających azbest.

- W tym roku od mieszkańców powiatu odebrano i unieszkodliwiono 611 ton płyt dachowych zawierających azbest, który ma negatywny wpływ nie tylko na środowisko naturalne, ale przede wszystkim na nasze zdrowie - podaje krotoszyńskie starostwo.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 217 272,85 zł, z czego 140 825 zł pokryte zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pozostałą kwotę – 76 447,85 zł pokryły samorządy z terenu powiatu.

W ciągu pięciu ostatnich lat w powiecie krotoszyńskim unieszkodliwiono ponad 3 400 ton płyt azbestowych pochodzących z pokryć dachowych nieruchomości należących do mieszkańców powiatu za łączną kwotę ponad 1 150 000 zł.

- Pamiętajmy, że zgodnie z głównym celem Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032, całkowite usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów azbestowych musi nastąpić do końca 2032 roku. Jednocześnie zapraszamy do składania wniosków w gminach właściwych dla lokalizacji nieruchomości, która posiada pokrycie dachowe zawierające azbest w celu bezpłatnego odbioru od Państwa wyrobów zawierających azbest w roku 2023. Ilość środków finansowych na przedsięwzięcie jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność składania wniosków - podaje Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Źródło: powiat-krotoszyn.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.