iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

W powiatowych instytucjach zamontowano urządzenia ułatwiające obsługę osób niedosłyszących oraz niewidomych i niedowidzących

Zdjęcie: powiat-krotoszyn.pl

Na 10 stanowiskach obsługi klienta w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Powiatowym Urzędzie Pracy, zamontowano tzw. pętle indukcyjne. Są to urządzenia, które pozwalają klientom posługującym się aparatami słuchowymi na lepszy kontakt z osobą bezpośrednio ich obsługującą.

Takie urządzenia znajdują się we wszystkich wydziałach starostwa oraz (po jednym) w Powiatowym Urzędzie Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. O fakcie, że dane stanowisko posiada pętlę informuje specjalna naklejka.

- U wejścia do siedzib (łącznie na 9. kondygnacjach) wymienionych instytucji stanęły również tzw. plany tyflograficzne, które są kontrastowym szkicem danej kondygnacji, także ze wskazówkami w alfabecie Braille’a. Plany pomogą osobie niedowidzącej lub niewidomej na odnalezieniu biura, w którym ma zamiar załatwić sprawę - podaje starostwo.

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu pt. Dostępny samorząd - granty. Wartość wstępnego dofinansowania wynosi 99 803,58 zł, a ostateczny koszt kwalifikowany to 83 150,18 zł.

Źródło: powiat-krotoszyn.pl


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.