iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

W poszukiwaniu zaginionych miejskich rowerów…

2017-05-09 13:05:00
Było głośno, a zrobiło się jeszcze głośniej… Oczywiście za sprawą Krotoszyńskiego Roweru Miejskiego. Aby pomóc lokalnym władzom odzyskać miejskie mienie, udaliśmy się na poszukiwanie niebieskich dwukołowców. I...

Tematem podsumowującym tygodniową realizację projektu KRM zajęliśmy się w miniony poniedziałek. Potem samoistnie ruszyła lawina informacji, które pojawiały się w Internecie, lokalnych, a także ogólnopolskich mediach. A dziesiątki komentarzy na naszym fanpage’u świadczą o tym, że temat wcale nie jest obojętny mieszkańcom Krotoszyna i okolic. Chodzi o miejskie rowery, które w ciągu tygodnia w sporej części znikły. Jak pisaliśmy z 15 w stojakach został …jeden. Kilka trafiło do remontu w MZK.

 

Co się zmieniło w ciągu ostatnich dwóch dni? Otóż naprawiane przez fachowców z MZK rowery wróciły do stojaków. To prawdopodobnie te, które znalazły się przy ul. Zamkowej, tuż pod „oknem” burmistrza. Być może nie trafiły tam przypadkowo, bowiem tam dziś rano, stacja TVN nadawała na żywo relację z realizacji projektu pod nazwą Krotoszyński Rower Miejski. Na innych stojakach już tak bogato nie było… Można by rzec, że świeciły pustkami.

Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie mówi, że do MZK wciąż trafiają nowe rowery i ma nadzieję, że te które znikły zaspokoiły potrzeby „porywaczy”...

 

My tymczasem postanowiliśmy zrobić objazd po Krotoszynie w poszukiwaniu niebieskich bicykli. W stojakach opatrzonych logo KRM, próżno było ich szukać, oprócz wspomnianego przystanku przy Zamkowej. Po kilku minutach jazdy (wtorkowe przedpołudnie) natrafiliśmy na jeden, stojący samotnie pod blokiem na osiedlu przy ul. Fabrycznej. Prawdopodobnie – jak doniósł nam Czytelnik – stoi tam od kilku dni… A może i Wy macie namiary na pozostałe zaginione, niebieskie bicykle z naklejką Rower Miejski?

 

*Mapa źródło: krotoszyn.pl

 
Reklama


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B