iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

W parafii ciemno, podobno proboszcz nie zapłacił rachunków za prąd...

2022-01-13 11:01:00
Zdjęcie: Kościół w Mokronosie.

Ciemno w dwóch kościołach należących do parafii NMP Wniebowziętej w Mokronosie (gmina Koźmin Wlkp.). W dodatku także chłodniej, bo wnętrza ogrzewają elektryczne piecyki.


Ksiądz Piotr Wesołowski został proboszczem wspomnianej parafii w sierpniu minionego roku. Zastąpił ks. prałata Stanisława Kozę, który przez ponad 30 lat pełnił tę funkcję.

 

Mroczny sekret...

Prądu w kościele w Mokronosie zabrakło we wtorek, a w Serafinowie w środę. - Odcięli  prąd w parafii! - alarmują nas Czytelnicy. - Proboszcz nie zapłacił rachunków - dodają. Sytuacja dziwna i niespotykana. Jaki może być powód? O to postanowiliśmy zapytać u źródła, w tym przypadku samego proboszcza. Zadzwoniliśmy do parafii. Udało się nam "złapać" księdza za pierwszym razem. Co nas zdziwiło, bo parafianie poinformowali nas, że proboszcz rzadko przebywa na swoich włościach... Niestety, nasz entuzjazm został szybko ostudzony. - Nie mam w tej kwestii żadnej informacji do przekazania - oświadczył prawdopodobnie proboszcz. Nie zdążyliśmy bowiem nawet zapytać z kim rozmawiamy, gdyż rozmowa została rozłączona. A chcieliśmy zweryfikować nasze informacje.

 

Kasy raczej nie zabrakło...

Nie wiemy więc, jaki jest powód tego, że ciemności zapanowały w dwóch kościołach (przynajmniej nie od samego proboszcza). Milczenie w tej sprawie duchownego jest jednak zastanawiające... Może zapomniał zapłacić? Może zabrakło pieniędzy na rachunek? A może to przez ...Polski Ład?

Na jedno z powyższych pytań odpowiedzi udzielają sami parafianie. - Przy tak bogatej parafii, co ma (proboszcz - przyp. red.) za każdy pogrzeb od 500 do 1 000 zł za pogrzeb, od 50 - 100 zł za Mszę, to spokojnie by zapłacił. Teraz jeszcze kolęda, też zbierał kasę. Tamten proboszcz był i nigdy nie powiedział, że mu na prąd nie starczy.

Dowiedzieliśmy się, że proboszcz jednak próbuje sobie jakoś radzić z "kryzysem energetycznym" w swojej parafii. Wierni poinformowali nas, że we wtorek, podczas Mszy św. w mokronoskim kościele, został podłączony agregat. Niestety, paliwa - jak się dowiedzieliśmy - starczyło tylko na połowę nabożeństwa.

 

Słowo do wiernych

Chcieliśmy przedstawić naszym Czytelnikom drugą stronę sprawy związanej z mrokiem, który zapadł w parafii. Nie wiemy, dlaczego proboszcz nie chciał z nami rozmawiać. Próbowaliśmy, więc stanowczo odrzucamy argument o subiektywnym podejściu do tematu. Stąd też w artykule przedstawiliśmy tylko to, co usłyszeliśmy od parafian. A ci mówią jednoznacznie, że proboszcz po prostu nie zapłacił rachunków za energię elektryczną. 

Być może ks. proboszcz wkrótce wszystko jasno (w tym kontekście, to słowo klucz) wyjaśni najbardziej zainteresowanym, czyli wiernym uczęszczającym na liturgię do kościołów w Mokronosie i Serafinowie. Choć ci już chyba mają wyrobione swoje zdanie na ten temat.Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B