iKrotoszyn.pl reklamy
Zdrowie

W Krotoszynie ruszyły badania metodą PCR na obecność RNA wirusa SARS-CoV-2. To na początek

2021-01-19 12:01:00
Zdjęcie: SPZOZ Krotoszyn
W nowej pracowni, od 9 stycznia wykonywane są badania metodą PCR na obecność RNA wirusa SARS-CoV-2. Prowadzenie takiej diagnostyki w Krotoszynie znacznie skraca czas oczekiwania na wynik badania pobieranych u nas wymazów. Dotychczas materiał diagnostyczny transportowany był do innego laboratorium.

Laboratorium Centralne w Krotoszynie, dzięki utworzeniu nowej pracowni, znalazło się na liście Ministerstwa Zdrowia, obejmującej laboratoria prowadzące badania w kierunku Covid. Na liście tej, w województwie wielkopolskim znajduje się 28 laboratoriów. - Jesteśmy więc wśród najlepszych, specjalistycznych laboratoriów, pracujących m.in. w szpitalach uniwersyteckich oraz klinicznych. Wśród 28 pozycji znalazły się również 4 szpitale powiatowe. Jednym z nich jest Szpital Powiatowy w Krotoszynie - czytamy na stronie SPZOZ w Krotoszynie.

 

W Pracowni Biologii Molekularnej, dzięki zakupionemu sprzętowi, będzie można w przyszłości, za pomocą metody PCR - oprócz badań na obecność koronawirusa - przeprowadzać również inne badania, m.in. diagnostykę infekcji: Chlamydia, wirusa grypy, HCV. 
Nową pracownię wyposażono w nowoczesny sprzęt, który kosztował prawie 500 tys. zł. Środki pozyskano częściowo z powiatu krotoszyńskiego oraz z własnych środków szpitala. Dodatkowo burmistrz Krotoszyna przekazał do pracowni nowy komputer.

Oficjalne otwarcie pracowni odbyło się 12 stycznia z udziałem starosty Stanisława Szczotki, Dominika Wawrzyńczaka - Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krotoszynie oraz kierownictwa pracowni i dyrekcji szpitala.

Źródło: SPZOZ Krotoszyn


Czytaj również

Pro 21 optyk
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.