iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

W Krotoszynie odbędzie się Kongres 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej

Zdjęcie: krotoszyn.pl

W tym roku Krotoszyn obchodzi trzy ważne rocznice związane z bł. biskupem Michałem Kozalem, patronem miasta. Są to: 130. rocznica urodzin oraz 80. rocznica jego męczeńskiej śmierci. W 2023 r. mija także 10 lat od ustanowienia bł. biskupa patronem miasta.

Z tej okazji Krotoszyn będzie współgospodarzem trzeciej edycji Kongresu 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej. Inicjatorem podjętych działań na rzecz uczczenia pamięci o patronie miasta jest ks. prałat dr Aleksander Gendera, proboszcz krotoszyńskiej bazyliki.

 

Bł. biskup Michał Kozal urodził się 25 września 1893 w Nowym Folwarku. W latach 1939 - 1943 był biskupem pomocniczym włocławskim. Zmarł 26 stycznia 1943 w obozie koncentracyjnym w Dachau. Błogosławiony i męczennik Kościoła katolickiego.  

 

Kongres 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej odbędzie się w 27-29 kwietnia w Krotoszynie oraz 28-29 kwietnia w Kaliszu.

Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 2019 roku w Gdańsku, a druga w minionym roku we Fromborku. Jego celem jest rozpowszechnienie duchowości 108 polskich męczenników zamordowanych podczas wojny. Zostali oni beatyfikowani przez papieża Jana Pawła II, w trakcie jego pielgrzymki do Polski, w 1999 roku.

Spotkanie organizacyjne dotyczące kongresu w 2023 r. odbyło się w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.