iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów

Informator rolniczy - dla rolnika
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator rynku pracy
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wydarzenia

W Krotoszynie odbędą się Mistrzostwa Świata w Sumo

2019-08-28 07:08:00

We wrześniu przyszłego roku w Krotoszynie, odbędą się Mistrzostwa Świata w Sumo. Do miasta przyjedzie około 500 sportowców i działaczy z całego globu.

Impreza o znaczeniu międzynarodowym odbędzie się 5 i 6 września 2020 r. na krotoszyńskich obiektach. Pierwsze plany dotyczące tego wydarzenia zdradzili na wczorajszej konferencji prasowej Dariusz Rozum, prezes Europejskiej Federacji Sumo i Polskiego Związku Sumo oraz Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

O organizację tej imprezy w Krotoszynie mocno zabiegał D. Rozum. Przyznaje, że nie było to łatwe. Gród Krotosa nie jest przecież metropolią. Prezes miał jednak asa w rękawie, bowiem w historii tej dyscypliny sportu, MŚ odbywały się już w mniejszej miejscowości, w Rakvere w Estonii. D. Rozum przekonał więc do swojej propozycji szefa Światowej Federacji Sumo. Podczas głosowania nad miastem, które miało być gospodarzem mistrzostw w 2020 roku, ostatecznie za polską kandydaturą opowiedziało się 16. delegatów. 13. optowało za miejscowością w Egipcie.

Ma to być - jak mówi prezes - impreza, o której głośno ma być przez następnych sto lat. - Może dużej hali nie mamy, ale nadrobimy to czymś innym. 

Zatem, z pewnością atrakcji nie zabraknie. Oprócz zmagań sportowych ma to być swoiste święto miasta ze sporą otoczką i dawką wydarzeń kulturalnych. Na tym etapie przygotowań D. Rozum swoich pomysłów jeszcze nie chciał zdradzać. Wszystko zależy bowiem od budżetu...

- To duże przedsięwzięcie, jak na miasto tej wielkości. Liczymy, że ten sukces sportowy i wizerunkowy dla miasta będzie duży. Nie na co dzień mamy okazję w Krotoszynie organizować mistrzostwa świata. Jesteśmy zadowoleni - mówił burmistrz.

Na tym wydarzeniu mają także skorzystać  lokalni przedsiębiorcy. Zawodnicy i działacze będą mieszkać w krotoszyńskich i koźmińskim hotelu. Pod uwagę brany jest także Ostrów Wlkp. D. Rozum zamierza, również do czasu imprezy, zakończyć remont wewnątrz byłego hotelu "Pod Białym Orłem" na Małym Rynku w Krotoszynie.

 

Mistrzostwa ma promować maskotka. Co to będzie? Na razie nie wiadomo. Wiadomo jednak, że burmistrz ogłosi w krotoszyńskich szkołach konkurs na maskotkę.

 

Koszt zorganizowania takiej imprezy, to około pół miliona złotych. 200 tys. będzie pochodziło z budżetu miasta. Około 100 tys. powinno na ten cel przeznaczyć ministerstwo sportu. O dodatkowe finanse zarówno prezes, jak i burmistrz będą zabiegali w różnych instytucjach państwowych, a także u sponsorów prywatnych.

 

 


Restauracja Ukraińska Barwinek

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Adam 1 agencja reklamowa


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl