iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - ZBIGNIEW BRODZIAK - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z powiatu

W Koźminie będą mieli żłobek

2020-02-24 13:02:00

Gmina Koźmin Wielkopolski pozyskała prawie 1,5 mln zł ze środków unijnych na stworzenie Klubu Malucha przy ul. Klasztornej. Dzięki pozyskanym pieniądzom, jeszcze w tym roku powstanie żłobek, w którym opieką zostanie objętych 30 dzieci w wieku do trzech lat.

6 lutego Zarząd Województwa Wielkopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014 -2020 ogłosił listę rankingową projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Poddziałania 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi. Gmina Koźmin Wielkopolski znalazła się na 1 miejscu tej listy rankingowej z dofinansowaniem w wysokości 1 463 449,32 zł. Całkowita wartość tego projektu to kwota 1 606 009,32 zł.

– To wspaniała wiadomość dla koźmińskiego samorządu i rodziców najmłodszych dzieci – mówi wiceburmistrz Jarosław Ratajczak. – Od dawna widzieliśmy potrzebę otwarcia żłobka w Koźminie Wlkp. gdyż tego typu placówki brakowało w naszej ofercie edukacyjnej. Mieszkańcy Koźmina Wielkopolskiego wielokrotnie kierowali do nas wnioski w tej sprawie. Cieszymy się, że w tym roku udało nam się pozyskać środki unijne i nasz cel zostanie osiągnięty. W Klubie Malucha najmłodsze dzieci znajdą fachową opiekę, a ich rodzice będą mogli spokojnie skupić się na pracy zawodowej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Klub Malucha rozpocznie działalność we wrześniu tego roku. Do tego czasu zostaną zaadaptowane pomieszczenia na parterze budynku po Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Klasztornej. Zakupione zostanie także wyposażenie, by zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do pobytu. W Klubie Malucha zatrudnienie znajdzie w sumie 7 osób. Placówka będzie czynna w godz. od 6.30 do 16.30. Rekrutację do Klubu Malucha będzie prowadziło Przedszkole Parkowe Skrzaty. Będzie ona prowadzona w okresie letnim.
W pozyskanym dofinansowaniu są zabezpieczone środki na: prace adaptacyjne, zakup wyposażenia, a także utrzymanie żłobka do sierpnia 2022 r. Później, działalność placówki musi być kontynuowana przez co najmniej dwa lata w ramach tzw. ciągłości projektu.

 

 
Źródło: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG Koźmin Wlkp.


Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - Jarosław Kubiak - życzenia wielkanocne 2020 Reklama - Marian Włosik - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl