Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Adam 1 agencja reklamowa

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator rynku pracy
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
Z powiatu

W Koźminie będą mieli żłobek

2020-02-24 13:02:00

Gmina Koźmin Wielkopolski pozyskała prawie 1,5 mln zł ze środków unijnych na stworzenie Klubu Malucha przy ul. Klasztornej. Dzięki pozyskanym pieniądzom, jeszcze w tym roku powstanie żłobek, w którym opieką zostanie objętych 30 dzieci w wieku do trzech lat.

6 lutego Zarząd Województwa Wielkopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014 -2020 ogłosił listę rankingową projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Poddziałania 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi. Gmina Koźmin Wielkopolski znalazła się na 1 miejscu tej listy rankingowej z dofinansowaniem w wysokości 1 463 449,32 zł. Całkowita wartość tego projektu to kwota 1 606 009,32 zł.

– To wspaniała wiadomość dla koźmińskiego samorządu i rodziców najmłodszych dzieci – mówi wiceburmistrz Jarosław Ratajczak. – Od dawna widzieliśmy potrzebę otwarcia żłobka w Koźminie Wlkp. gdyż tego typu placówki brakowało w naszej ofercie edukacyjnej. Mieszkańcy Koźmina Wielkopolskiego wielokrotnie kierowali do nas wnioski w tej sprawie. Cieszymy się, że w tym roku udało nam się pozyskać środki unijne i nasz cel zostanie osiągnięty. W Klubie Malucha najmłodsze dzieci znajdą fachową opiekę, a ich rodzice będą mogli spokojnie skupić się na pracy zawodowej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Klub Malucha rozpocznie działalność we wrześniu tego roku. Do tego czasu zostaną zaadaptowane pomieszczenia na parterze budynku po Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Klasztornej. Zakupione zostanie także wyposażenie, by zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do pobytu. W Klubie Malucha zatrudnienie znajdzie w sumie 7 osób. Placówka będzie czynna w godz. od 6.30 do 16.30. Rekrutację do Klubu Malucha będzie prowadziło Przedszkole Parkowe Skrzaty. Będzie ona prowadzona w okresie letnim.
W pozyskanym dofinansowaniu są zabezpieczone środki na: prace adaptacyjne, zakup wyposażenia, a także utrzymanie żłobka do sierpnia 2022 r. Później, działalność placówki musi być kontynuowana przez co najmniej dwa lata w ramach tzw. ciągłości projektu.

 

 Źródło: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG Koźmin Wlkp.Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

ADOMIX SPRZEDAŻ OPAŁU | PELLET | EKOGROSZEK | WĘGIEL
SEZAM Krotoszyn - Drzwi - Panele

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Zielony Zakątek - rośliny do Twojego ogrodu!

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową