iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

W końcu dotarł do Krotoszyna! Skąd? Z Indonezji!

PGKiM w Krotoszynie informuje, że w końcu do stolicy naszego powiatu dotarło czarne złoto, jak ostatnio zwykło nazywać się węgiel wykorzystany do ogrzewania domów.

AKTUALIZACJA

- Dzięki pełnemu zaangażowaniu i skutecznej pracy wielu osób, mimo licznych problemów na szczeblu centralnym, z którymi muszą się zmagać samorządy w całej Polsce, po wielu tygodniach oczekiwania udało się odebrać pierwsze 50 ton złożonego przez Miasto i Gminę Krotoszyn zapotrzebowania na węgiel kamienny dla Mieszkańców Krotoszyna. Są to groszek (ekogroszek) oraz orzech - podaje krotoszyński magistrat.

- Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że jest to jedynie kropla w morzu potrzeb naszych Mieszkańców. Wierzymy jednak, że od teraz sytuacja ulegnie znacznej poprawie i w najbliższym czasie uda się odebrać pozostałe 1 500 ton zakontraktowanego do końca 2022 roku przez Gminę węgla.

 


Wyngiel! Wyngiel je we wiosce! Wojna będzie, przed wojną tyz był! - to jeden z wielu kultowych cytatów zawartych w "Misiu". Sam mistrz Bareja pewnie nie spodziewał się, że sceny z jego filmów będą w przyszłości miały tak duży związek z polską, szarą rzeczywistością...

Niestety, jednak to nie komedia, a dramat wielu rodzin czekających na zakup opału na preferencyjnych cenach, jak zapowiadali rządzący naszym krajem. Gro złych słów od zniecierpliwionych mieszkańców spadło na gminy, które zostały poproszone o dystrybucję węgla, czym nigdy wcześniej się nie zajmowały. W końcu po kilku tygodniach, po pierwszych  mrozach, także do naszego powiatu stopniowo zaczął spływać węgiel. I tu dosłownie, bo... statkami. O kaloryczności tego opału zapewne najlepiej wypowiedzą się sami mieszkańcy, którzy ogrzewają nim swoje domy. Ważne jednak, że w końcu dotarł, także do Krotoszyna.

 

- Wczoraj przywieźliśmy pierwszą dostawę węgla - informuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie. - Zgodnie z danymi przewozowymi węgiel pochodzi z Indonezji.

 

 

W najbliższy poniedziałek zostanie uruchomiona zostanie sprzedaż węgla. - Nasi pracownicy będą kontaktować się z osobami, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (MGOPS). O kolejności wydawania węgla będzie decydowała kolejność złożenia wniosku. Każdy z Państwa otrzymał numer wniosku np. MGOPS.5950.000125.2022. Pogrubione cyfry oznaczają kolejny numer wniosku i miejsce w kolejce - podaje PGKiM.
Przedsiębiorstwo prosi o przyjazd w danym dniu tylko te osoby, z którymi termin ustalił ich pracownik. Dojazd do placu został oznakowany tabliczkami. - Prosimy o ustawianie się przy odpowiedniej bramie wjazdowej.

Z uwagi na dużą liczbę osób oczekujących musimy wprowadzić minimalną ilość  sprzedawanego węgla, która wynosi 500 kg. - Po uruchomieniu sprzedaży zamierzamy obsłużyć jednokrotnie każdego mieszkańca. Sprzedaż kolejnej partii towaru ruszy dopiero po obsłużeniu wszystkich oczekujących.

 

Więcej informacji na temat dystrybucji węgla, opłaty, potrzebnej dokumentacji, transportu, itp.  na stronie PGKiM.

 

Przypominamy. Zgodnie z zapisami ustawy oraz rozporządzenia ilość paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego wynosić będzie 1,5 tony. Cena węgla sprzedawanego przez gminę wynosić będzie 2 tys. zł za tonę groszku (ekogroszku), 2 tys. zł za tonę węgla grubego (orzech) oraz 1 900 zł za tonę miału. Cena ta nie będzie obejmować kosztów transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego. Miejsce sprzedaży węgla jest ul. Słonecznej 35 na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Krotoszynie.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.