iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

W Klubie Mam budowano domy

2019-05-08 12:07:37
Zdjęcie: KPB
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Klubu Mam. Dzieci w wieku 2-4 lat oraz rodzice wzięli udział w kolejnych warsztatach twórczej aktywności. Podczas zajęć wykonywano prace plastyczne przedstawiające domy jednorodzinne, wielorodzinne oraz bloki.

Podczas budowania swojego domu dzieci wypowiedziały się z czego jest zbudowany dom, również powiedziały co znajduje się w środku każdego domu. Szczególną uwagę zwróciły na to, aby w domu znajdowało się jak najwięcej książek.

Dzięki dobrej książce przybliża się dziecku otaczającą je rzeczywistość, wzmacnia uczucia rodzinne, społeczne, pozwala przenieść się w cudowny świat marzeń, fantazji i wyobraźni, tak bardzo każdemu dziecku bliski i potrzebny. Dobry utwór literatury dziecięcej rozwija krytycyzm, uczy wartościować, co dobre i złe, a jednocześnie budzi wiarę w dobro i sprawiedliwość.     

Książka już od najmłodszych lat przemawia do dziecka piękną, polską mową, tym piękniejszą, im bardziej artystycznym wyrażona jest obrazem i językiem. Interesująca książka spełnia wielorakie oczekiwania i potrzeby dziecka, to bodziec do słuchania jej teraz i samodzielnego sięgania po nią w przyszłości.

 

 
Źródło: KPBCzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B