iKrotoszyn.pl reklamy
Piłka nożna

W juniorskich derbach powiatu lepsza Astra

2021-11-09 12:11:00
Na zakończenie rundy jesiennej, w ramach rozgrywek juniorów starszych kaliskiej I ligi okręgowej, zmierzyły się ze sobą drużyny Astry Krotoszyn i Piasta Kobylin.

To było bardzo ważne spotkanie dla krotoszyńskiego zespołu prowadzonego przez Dawida Talarczyka. Zwycięstwo w spotkaniu z rywalem zza miedzy pozwalało utrzymać się zespołowi z Krotoszyna w ścisłej czołówce po rundzie jesiennej.

I ta sztuka z powodzeniem udała się zawodnikom Astry, którzy - warto dodać - na początku października w spotkaniu w Kobylinie (gdzie arbiter pokazał aż sześć kartek, w tym dwa czerwone kartoniki), lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 2:1. Tym razem role się odwróciły i krotoszynianie w pełnym składzie nie dali szans zawodnikom Piasta zdobywając cztery bramki, tracąc tylko jedną.

 

Astra Krotoszyn - Piast Kobylin 4:1

 

- Myślę, że dzisiejszy mecz udowodnił, że nasza kadra jest bardzo jakościowa. W pierwszej połowie udało się otworzyć wynik, potem jednak zabrakło koncentracji i przydarzył się indywidualny błąd. W przerwie skorygowaliśmy ustawienie w fazie bronienia i to przyniosło efekt. Odpowiednie ustawienie pozwoliło nam pozamykać sektory boiska, w których przeciwnik miał zbyt wiele miejsca. Dodaliśmy do tego agresywny pressing i skuteczność pod bramką. Cierpliwość oraz ustawienie taktyczne było dziś kluczem do sukcesu. Zawodnicy spisali się znakomicie, a zmiennicy nie obniżyli poziomu meczu - podsumowuje spotkanie trener D. Talarczyk, który pokusił się także o ocenę występów swojego zespołu w rundzie jesiennej. Brakowało nam bardzo zawodników w całej rundzie. Problemy kadrowe były odczuwalne w meczach, gdzie trzeba było postawić kropkę na "i" lub dać impuls. Mimo to okres jesienny uważam za pozytywny i jestem pełen optymizmu przed wiosną. Teraz czas na odpoczynek, a po świętach okres przygotowawczy. Mam ogromną nadzieję, że na koniec sezonu będziemy mogli cieszyć się z pierwszej pozycji, bo stać na to ten zespół. Uważam, że zasługujemy na to, lecz trzeba to poprzeć ciężką pracą. Bardzo chciałbym podziękować za wsparcie podczas meczów wszystkim rodzicom, mojej dziewczynie oraz osobom, które wspierały nasz zespół. Na koniec chciałbym życzyć prezesowi szybkiego powrotu do zdrowia - kończy trener Astry.

 

Tabela po rundzie jesiennej - I liga okręgowa A1 junior

1. Piast Kobylin - 16 punktów - 18:10 bramki

2. Pogoń Nowe Skalmierzyce - 15 - 26:16

3. Astra Krotoszyn - 13 - 38:21

4. GKS Jaraczewo - 7 - 11:31

5. GKS Żerków - 7 - 16:31
- Fotorelacja -

Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B