iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Poradnik

W jaki sposób usunąć żądło?

2021-06-25 14:11:49

Lato to bardzo piękna pora roku, która pozwala nie tylko wypocząć na słońcu ale także zorganizować wycieczki w ciepłe dni. Niestety zmorą tego okresu są owady, które czasami bywają niebezpieczne. Zwłaszcza dla osób uczulonych na ich jad. Użądlenie pszczoły nie zdarza się często, ale warto wiedzieć, jak samemu usunąć żądło.

Pszczoły atakują najczęściej wtedy, gdy czują się zagrożone przez ludzi. Pszczoła żądli w ostateczności, ponieważ po ukąszeniu umiera. Osa w przeciwieństwie do niej może żądlić wielokrotnie ale nie zostawia po sobie pamiątki w postaci żądła, które trzeba jak najszybciej usunąć.

 

Każde użądlenie należy traktować poważnie. Nawet jeśli nie widać oznak alergii trzeba działać szybko i możliwie jak najszybciej usunąć pozostawione w skórze żądło. Im dłużej będzie znajdować się w ciele, tym więcej jadu przeniknie do organizmu. W takiej sytuacji należy zachować ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno naciskać lub wyciskać palcami żądła – istnieje ryzyko wepchnięcia go głębiej, co będzie stanowiło poważny problem. Najlepiej jest delikatnie podważyć paznokciem lub igłą ciało obce i ostrożnie wyjąć. Następnie zdezynfekować zranione miejsce lub je przemyć. Przez co najmniej godzinę obserwować skórę. Nie wolno też wysysać jadu!

 

Gorzej będzie jeśli pojawi się stan alergiczny, czyli np. trudności z oddychaniem, przyspieszone bicie serca, nudności, wymioty, obrzęk, kaszel oraz zawroty głowy. W przypadku silnej alergii pojawić się może nawet wstrząs anafilaktyczny. Jeśli osoba użądlona wie, że ma alergie musi niezwłocznie udać się do lekarza, nawet jeśli nie pojawiły się jeszcze pierwsze symptomy. Również jeśli po wyciągnięciu żądła pojawią się nudności lub trudności z oddychaniem należy udać się do lekarza lub wezwać pogotowie. Osoby, które wiedzą, że mają alergię powinny zawsze mieć przy sobie tzw. autostrzykawkę z adrenaliną.

 

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

SOLARMAT TOMNICE
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaDni Karpia 2021