iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

W gminie Krotoszyn kolejne oszczędności. Na ulicach będzie jeszcze ciemniej...

Zdjęcie: Archiwum

- Po wprowadzeniu w połowie września ograniczenia w mocy natężenia światła w oprawach oświetleniowych typu LED, Miasto i Gmina Krotoszyn podejmuje kolejne kroki mające na celu redukcję zużycia energii - informuje dziś magistrat.

W najbliższym czasie wyłączone zostanie oświetlenie zewnętrzne obiektów użyteczności publicznej, szkół oraz obiektów sakralnych. Jednocześnie - jak podaje krotoszyński urząd - rozpoczęły się prace polegające na montażu pierwszych sterowników oświetlenia ulicznego, dzięki którym na obwodach oświetleniowych stanowiących własność Miasta i Gminy Krotoszyn wprowadzone zostaną wyłączenia oświetlenia w godzinach nocnych.

- Na bieżąco monitorowane są godziny włączania i wyłączania obwodów oświetleniowych stanowiących własność „Oświetlenie uliczne i drogowe” Sp. z o.o. w Kaliszu. Każdy przypadek, gdy obwody załączają się zbyt wcześnie lub zbyt długo świecą, jest zgłaszany bezpośrednio do Spółki oświetleniowej.

W najbliższych tygodniach przeprowadzone zostaną również prace polegające na wymianie energochłonnych opraw rtęciowych oraz sodowych na energooszczędne oprawy LED na terenie gminy Krotoszyn.

 

Przypomnijmy. W połowie września, jeszcze przed prośbą premiera Mateusza Morawieckiego związaną ze zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej w lokalnych samorządach o 10% od 1 października, na ternie gminy Krotoszyn wprowadzono ograniczenia o 70% mocy natężenia światła w oprawach oświetleniowych typu LED wyposażonych w system CityTouch (system zdalnego sterowania) w godzinach od 23:00 do 4:00. W sumie jest około 500 opraw oświetleniowych.

 

Przeczytaj także:

W których gminach w nocy zgasną uliczne latarnie? Co z ogrzewaniem w szkołach? Czy powróci zdalne nauczanie?

 
 
Źródło: krotoszyn.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.