iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

W długi weekend więcej policyjnych patroli

Kolejny długi weekend przed nami. Policjanci w całym kraju, będą czuwać nad tym, by był on bezpieczny.

 

Długi czerwcowy weekend dla policji będzie weekendem wzmożonej pracy, a do służby zostanie skierowanych więcej patroli niż zwykle. Na drogach można spodziewać się większej ilości patroli, szczególnie tych z komórek ruchu drogowego. - Już od środy 7 czerwca do niedzieli 11 czerwca br.  przewidywana jest kumulacja wyjazdów oraz powrotów z weekendu a co za tym idzie, znaczny wzrost natężenia ruchu na drogach, w tym drogach powiatu jarocińskiego. Policjanci będą dbać o to, by wyjazd jaki i powrót z dłuższego wolnego był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla poruszających się samochodami, jak i dla pieszych oraz rowerzystów - informują mundurowi.

Szczególna uwaga zwracana będzie na kierujących stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. - Przeprowadzane będą kontrole stanu trzeźwości kierowców, sprawdzać będziemy czy przewożone dzieci (także autobusami) są zabezpieczone pasami bezpieczeństwa i czy, w razie takiej konieczności, korzystają z fotelików i siedzisk samochodowych. Będziemy reagować na wszystkie wykroczenia związane z przekraczaniem prędkości, ze szczególnym naciskiem na obszary zabudowane, gdzie należy spodziewać się nie tylko wzmożonego ruchu samochodów, ale także pieszych i rowerzystów - wyjaśnia policja.

Policjanci będą patrolować nie tylko drogi. Pod systematyczna kontrolą będą także miejsca grupowania się ludzi, gdzie zadaniem mundurowych będzie dbałość o lad i bezpieczeństwo publiczne oraz zapobieganie wybrykom chuligańskim. Patroli mundurowych należy się spodziewać także w pobliżu akwenów, gdzie będą oni sprawdzać, czy osoby tam przebywające nie korzystają ze zbiorników wodnych w sposób niewłaściwy w szczególności, czy nie dochodzi do kąpieli w miejscach zabronionych.

Policjanci apelują o rozwagę, zarówno w podróży jak i podczas wypoczynku, bo udany będzie on wtedy, gdy będzie bezpieczny. W wielu przypadkach sami możemy zapobiegać zagrożeniom. Jeśli widzimy niewłaściwe zachowanie się osób, które stwarzają zagrożenia dla siebie samych bądź innych osób, informujmy o tym policję.

- Przypominamy także, by wyjeżdżając z domu, zabezpieczyć swoje mienie. Pozamykać dokładnie okna i drzwi do mieszkań, pochować do garażu rowery i... Poprosić sąsiadów, by od czasu do czasu zainteresowali się, czy naszej posesji nie odwiedzają pod nasza nieobecność jacyś nieproszeni goście. W wielu przypadkach czujność sąsiedzka jest nieoceniona.

Źródło: policja.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.