Kredyt gotówkowy ZAPASOWA GOTÓWKA

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Restauracja DUET Krotoszyn
OSK AS Maria Maśniak
Pracownia Tortów Artystycznych Sama Słodycz


Informator rolniczy - dla rolnika

Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Krotoszyn

Uszkodzone przyłącze gazowe. Mieszkańcy pobliskiego budynku ewakuowani

2021-10-18 07:23:41

Zdjęcie: S. Kalak
W sobotę, w trakcie prac ziemnych na terenie budowy przy ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie, doszło do uszkodzenia przyłącza sieci gazowej średniego ciśnienia.

- Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 9:10. Do zdarzenia skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazd gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie - informuje st. asp. Mateusz Dymarski, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

 

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że wskutek awarii przyłącza gazowego nastąpił niekontrolowany wypływ gazu pod ciśnieniem. Zdarzenie miało miejsce przy drodze krajowej w sąsiedztwie budynku mieszkalnego zamieszkania zbiorowego, stąd wystąpiła konieczność czasowego wstrzymania ruchu pojazdów oraz ewakuacji mieszkańców. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany - podaje st. asp. M. Dymarski.

 

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań, wyznaczeniu i oznakowaniu strefy niebezpiecznej przystąpili do likwidacji zagrożenia. Decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi zlokalizowany w pobliżu obiekt mieszkalny został ewakuowany, a mieszkańcy znaleźli tymczasowe schronienie u sąsiadów. - W trakcie weryfikacji stężenia substancji niebezpiecznych w atmosferze celem skorygowania wielkości strefy niebezpiecznej na miejsce dotarli pracownicy pogotowia gazowego, wspierając działania jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po konsultacji z gazownikami do strefy wprowadzono rotę wyposażoną w sprzęt ochrony dróg oddechowych, która uwidoczniła fragment uszkodzonej rury celem założenia zacisku do rur. Pozostała część obsady pojazdu gaśniczego realizowała zabezpieczenie pożarowe prowadzonych działań -  wyjaśnia zastępca rzecznika krotoszyńskiej straży. Po ograniczeniu wypływu gazu dalsze czynności związane z naprawą przyłącza pozostawiono pracownikom pogotowia gazowego, którzy przystąpili do naprawy awarii sieci przesyłowej. Po usunięciu   zagrożenia sprawdzono teren wokół wykopu urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły likwidację zagrożenia. Decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi mieszkańcy ewakuowanego obiektu powrócili do swoich mieszkań. Na tym działania zakończono, przywracając ruch całą szerokością jezdni.Fotorelacja


Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

DOM ZDROWIA
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

Bar u Żaby
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl