iKrotoszyn.pl reklamy
Poradnik

Uszczelnienie okna

Nieszczelne okna powodują ucieczkę ciepła. To przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie. Jak uszczelnić okna?

W przypadku nowych okien nieszczelność jest spowodowana prawdopodobnie niewłaściwym montażem lub źle wyregulowanymi ościeżnicą i skrzydłami. Z kolei w starszych modelach przyczyny należy się doszukiwać w wyeksploatowanych uszczelkach.

Szczelność okien można sprawdzić przy pomocy kartki papieru - należy ją włożyć kartkę pomiędzy ościeżnicę i skrzydło omijając rygiel. Jeśli po zamknięciu okna można swobodnie wysunąć kartę oznacza to, że trzeba wymienić uszczelki.

Można to zrobić samodzielnie, istotne jest jednak dobranie odpowiednich uszczelek. Informację o przeznaczeniu i zastosowaniu uszczelek zamieszczone są w karcie gwarancyjnej okna.

Przed przystąpieniem do wymiany należy usunąć kawałek uszczelki i dokładnie sprawdzić potrzebny przekrój i wymiary. Po wybraniu odpowiedniej uszczelki należy usunąć starą i oczyścić to miejsce.

Nową uszczelkę w miejscu, które znajdzie się w gnieździe montażowym, należy posmarować cienką warstwą płynu do mycia naczyń lub pastą do rur PCV. Montaż należy zacząć od środka górnej ramy, szczególną uwagę trzeba zachować w narożnikach. W miejscu styku nadmiar uszczelki należy odciąć.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

WALBET
OKNOPLAST_FINESTRA
mpartner - hurtownia instalacyjna


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.