iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Uroczysta sesja z okazji 25-lecia powiatu krotoszyńskiego

W miniony piątek w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu.

Wzięli udział radni wszystkich kadencji, pierwsi starostowie i przewodniczący rady, parlamentarzyści, włodarze gmin tworzących powiat, kierownicy placówek i jednostek powiatowych, zaproszeni goście. Wśród nich znalazła się także delegacja z zaprzyjaźnionego niemieckiego powiatu Germersheim ze starostą Fritzem Brechtelem na czele.

Podczas sesji ogłoszono wyniki Konkursu Wiedzy o Powiecie Krotoszyńskim z okazji 25-lecia jego istnienia, przygotowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Zwycięzcą został Paweł Panek z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, drugie miejsce zajął Kacper Ignasiak z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, trzecia na podium była Julia Wizner z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie.

Na wniosek samorządu powiatowego Odznaką za Zasługi dla Sportu w stopniu brązowym odznaczony został Łukasz Kaczmarek, reprezentant Polski w siatkówce. Z uwagi na zobowiązania zawodowe nie mógł brać udział w sesji, odznaka ta wręczona zostanie w innym terminie.

Zgodnie z decyzją Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego oraz uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego - na wniosek Starosty Krotoszyńskiego Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” za poczucie przynależności i odpowiedzialności za wspólnotę, wyrażane poprzez zaangażowanie czasu, energii i siły w wielowymiarową działalność na rzecz społeczności lokalnych będących filarem Województwa Wielkopolskiego nadano następującym osobom:

 • Franciszkowi Marszałkowi, burmistrzowi Krotoszyna
 • Tomaszowi Lesińskiemu, burmistrzowi Kobylina
 • Mariuszowi Dymarskiemu, wójtowi Rozdrażewa
 • Vincentiusowi Kristenowi, prezesowi Zarządu Bolsius Polska Sp. z o. o.
 • Bogdanowi Chytrowskiemu, organizatorowi sportu szkolnego
 • Janowi Żyto, prezesowi Koła Łowieckiego Nr 11 „Kuropatwa” w Krotoszynie
 • Maciejowi Pohlowi, właścicielowi gospodarstwa rolnego

Odznaka Honorowa dla burmistrza Krotoszyna wręczona zostanie podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Wielopolskiego. Pozostali odznaczeni przyjęli odznaki z rąk Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego.

Zgodnie z decyzją Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego oraz uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” - nadano następującym instytucjom:

 • Bolsius Polska Sp. z o.o.
 • Bankowi Spółdzielczemu w Krotoszynie
 • Ośrodkowi Doskonalenia Zawodowego Stanisław Paterek
 • Centrum Kształcenia Zawodowego przy Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie

Za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów, w tym przede wszystkim powodujące podniesienie poziomu życia mieszkańców, a także w uznaniu zasług na rzecz związku powiatów polskich, w 25. rocznicę usamorządowienia wspólnot powiatowych, Zarząd Związku Powiatów Polskich podjął uchwałę w sprawie nadania odznaczenia Bene Meritus Powiatom oraz honorowego tytułu samorządowiec 25-lecia 1999-2023 - Stanisławowi Szczotce, staroście krotoszyńskiemu. Odznaczenie to wręczył staroście Lech Janicki, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego.

Kolejnym punktem sesji było wystąpienie starosty powiatu Germersheim Fritza Brechtela z okazji 15-lecia współpracy partnerskiej. Następnie przyszedł czas na przemówienia gości i składanie życzeń.

Za zakończenie z krótkim koncertem wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, a poczęstunek dla zebranych przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie.

Dla wszystkich uczestników sesji przygotowano również okolicznościowe upominki, wykonane w nowej pracowni stolarskiej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Koźminie Wlkp. przez wychowanków ośrodka.

Źródło: powiat-krotoszyn.pl
- Fotorelacja -


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.