iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Uroczyście u zdunowskich druhów

Zdjęcie: st. kpt. Tomasz Patryas

4 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach odbyło się uroczyste przekazanie dwóch wozów bojowych.

- W strażnicy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach odbyło się uroczyste przekazanie nowego średniego wozu bojowego na podwoziu MAN oraz ciężkiego wozu bojowego tej samej marki, który w jednostce OSP Zduny służy od 2020 roku, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju w okresie wprowadzenia do podziału bojowego nie został oficjalnie przekazany - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Jednostka OSP Zduny w tym roku wzbogaciła się o średni samochód ratowniczo-gaśniczy typu GBA. Jest to nowoczesny i wysokiej klasy pojazd o bardzo dobrych parametrach taktycznych dostosowanych do zagrożeń wynikających z postępu technologicznego. Wykorzystywany będzie przez jednostkę podczas gaszenia pożarów i likwidacji innych miejscowych zagrożeń. 

- Po części oficjalnej związanej z przekazaniem przez zaproszonych gości pojazdów pożarniczych dla strażaków z jednostki OSP Zduny odbyło się wręczenie Listów Gratulacyjnych przedstawicielom jednostek OSP Baszków i OSP Czarny Sad, którzy zakwalifikowali się na dofinansowanie zakupu nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych oraz przedstawicielom jednostek OSP Borzęciczki, OSP Kuklinów, OSP Nowa Wieś, OSP Orpiszew, OSP Smolice i OSP Sulmierzyce, które zakwalifikowały się do rządowego wsparcia na dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Listy Gratulacyjne wręczyli obecni na uroczystości parlamentarzyści i samorządowcy oraz Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Zamelczyk w asyście Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie st. bryg. Marka Kalaka - relacjonuje st. kpt. T. Patryas.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.