iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - ZBIGNIEW BRODZIAK - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Uratowała ich czujka!

2020-02-19 14:02:00

Zdjęcie: Archiwum
To nie jest pierwszy przypadek, że sprawny czujnik tlenku węgla ratuje ludzkie życie… Tym razem na własnej skórze przekonali się o tym mieszkańcy budynku wielorodzinnego na ulicy Konstytucji 3-go Maja w Krotoszynie.

Właściciel jednego z mieszkań posiadał zamontowany czujnik tlenku węgla w łazience, tam też znajdował się piec gazowy dwufunkcyjny. Urządzenie zadziałało prawidłowo i w momencie pojawienia się tlenku węgla zaalarmowało mieszkańców o występującym zagrożeniu.

 

- Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło w poniedziałek 17 lutego 2020 roku o godzinie 21.59. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie - informuje kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Strażacy wyposażeni w urządzenia pomiarowe sprawdzili mieszkanie pod kątem występującego zagrożenia. W łazience, gdzie wcześniej sygnalizował czujnik tlenku węgla, urządzenia pomiarowe straży pożarnej potwierdziły obecność czadu wskazując wartość 7 ppm. W tym samym czasie druga rota nawiązywała kontakt z mieszkańcami pozostałych lokali. W mieszkaniu poniżej w łazience stwierdzono stężenie tlenku węgla na poziomie 60 ppm. Cztery przebywające w mieszkaniu osoby strażacy ewakuowali na zewnątrz. Decyzją Kierującego Działaniem Ratowniczym na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego w celu specjalistycznej oceny stanu zdrowia osób poddanych ekspozycji. Personel medyczny przebadał ewakuowane osoby i nie stwierdził podstaw do ich hospitalizacji. W dalszej części działań strażacy przystąpili do sprawdzania pozostałych lokali, urządzenie pomiarowe nie wykazało zagrożenia. Po przewietrzeniu i ponownym sprawdzeniu obiektu, specjalistyczne urządzenia potwierdziły likwidację zagrożenia, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich lokali.

 

- Ile ludzkich żyć ocaliły już te niepozorne elektroniczne urządzenia? Trudno powiedzieć, bo nie o wszystkich przypadkach jesteśmy informowani… Fakty są takie, że tylko w roku 2019 otrzymaliśmy trzy zgłoszenia o potwierdzonym alarmie z czujnika tlenku węgla i nie odnotowaliśmy ofiar śmiertelnych. W styczniu 2020 roku najprawdopodobniej w wyniku zatrucia tlenkiem węgla jedna osoba w swoim własnym domu poniosła śmierć. W mieszkaniu tym nie było czujnika tlenku węgla, więc o zagrożeniu nie miało co zaalarmować. To poniedziałkowe zdarzenie do doskonały przykład na to, że czujnik tlenku węgla ratuje życie - informuje T. Patryas.

 

Krotoszyńscy strażacy w ramach kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” przy każdej możliwej okazji nieustannie przypominają, że inwestycja w czujnik tlenku węgla to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy! Nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych, wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach eksploatacji urządzeń grzewczych i regularnie poddawać przeglądom przewody spalinowe i wentylacyjne przez uprawnionych fachowców.

 

 Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - Jarosław Kubiak - życzenia wielkanocne 2020 Reklama - Marian Włosik - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl