iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Uprasza się nie pchać i nie ciągnąć... Nowoczesna technologia dotarła do Ratusza

2022-12-05 08:12:00

Na to udogodnienie z niecierpliwością czekali klienci krotoszyńskiego Ratusza. Wielkie, ciężkie drzwi od zawsze sprawiały wiele trudności. Trzeba było użyć sporej siły, aby je otworzyć. Teraz otwierają się same na widok zadowolonego klienta zmierzającego załatwić swoje sprawy...


A któż wpadł na tak innowacyjny pomysł w XXI wieku naszej ery? Okazuje się, że to sam burmistrz wyszedł z inicjatywą, aby dostęp do krotoszyńskiego ratusza uczynić sprawniejszym. W ten sposób - jak podaje magistrat - włodarz pragnął sprostać oczekiwaniom mieszkańców.

I jak postanowił, tak się stało. W budynku Ratusza została zamontowana instalacja ułatwiająca otwieranie głównych drzwi wejściowych.

- Połączenie zabytkowych drzwi ze współczesną automatyką, umożliwiło zachowanie dawnego klimatu przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu wchodzenia i wychodzenia z Ratusza - informuje urząd.

Wystarczy więc zbliżyć się do drzwi (sprawdziliśmy - na około czwarty schodek), aby te same - ku zadowoleniu mieszkańca - otworzyły się przed nim na oścież. Jednym słowem teraz w urzędzie można poczuć się niczym jak w bajce, na przykład o "Ali Babie i czterdziestu rozbójnikach". Ale, co tam bajka. Przed wejściem do Ratusza nie trzeba przecież wypowiadać magicznego: Sezamie, otwórz się! To jest dopiero technologia XXI wieku, z którą każdy mieszkaniec gminy Krotoszyn może w końcu osobiście się zmierzyć...

 

Źródło: krotoszyn.plElektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.