iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Umowa została podpisana. Gmina oczekuje na informację dotyczącą możliwości odbioru zamówionej transzy węgla

Samorząd Krotoszyna podpisał umowę z PGE Paliwa Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych. 

Krakowska spółka jednym z sześciu podmiotów uprawnionych do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego z przeznaczeniem do sprzedaży w ramach zakupu preferencyjnego. - W chwili obecnej oczekujemy na informację dotyczącą możliwości odbioru zamówionej transzy węgla. Miasto i Gmina Krotoszyn zakontraktowało do końca 2022 roku węgiel o następujących sortymentach: Groszek (Ekogroszek), Gruby (Orzech), Miał. Miejscem odbioru węgla przez Gminę wskazane zostało miasto Oleśnica - podaje krotoszyński magistrat.

 

Poniżej treść informacji, którą publikuje Urząd Miejski w Krotoszynie:

Zgodnie z zapisami ustawy oraz rozporządzenia ilość paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego wynosić będzie 1,5 tony do dnia 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony od dnia 1 stycznia 2023 roku.

Wniosek może złożyć osoba fizyczna, która nie nabyła węgla na sezon grzewczy, przypadający na lata 2022/2023 po cenie niższej niż 2000 zł. brutto za tonę oraz uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967).

Wnioski w wersji elektronicznej są do pobrania na stronie internetowej miasta Krotoszyna oraz Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie, w wersji papierowej w Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Przyjęciem i weryfikacją wniosków zajmuje się Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Cena węgla sprzedawanego przez Gminę wynosić będzie: 2.000,00 zł za tonę groszku (ekogroszku), 2.000,00 zł za tonę węgla grubego (orzech) oraz 1.900,00 zł za tonę miału. Cena ta nie będzie obejmować kosztów transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego.

Informujemy raz jeszcze, że sprzedażą węgla zajmie się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Krotoszynie. Miejsce składowania i sprzedaży węgla mieścić się będzie w Krotoszynie przy ul. Słonecznej 35 na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Bezpośrednio po otrzymaniu węgla przez PGKiM i uzyskaniu wykazu osób uprawnionych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Spółka rozpocznie jego sprzedaż, która będzie wyglądać następująco. Na stronie internetowej zamieszczony zostanie wykaz z numerami wniosków, które będą obsługiwane w danym dniu i dniu następnym. Osoby, które udostępniły numery telefonu komórkowego zostaną poinformowane o terminie zakupu węgla dodatkowo drogą smsową.

Po przyjeździe na ul. Słoneczną na wyświetlaczu, przy bramie wjazdowej (oznaczonej znakami) osoba będzie widziała informację o numerze wniosku, który będzie obsługiwany, a na tablicy listę wniosków obsługiwanych w danym dniu. Po otwarciu szlabanu każda osoba będzie musiała się kierować zgodnie z oznakowaniem. Bezpośrednio przy placu z węglem pusty samochód zostanie zważony, następnie załadowany, ponownie zważony po czym pracownicy Spółki wydrukują dokument wagowy i fakturę oraz pobiorą zapłatę. Mieszkańcy będą obsługiwani tylko w wyznaczonej kolejności.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.