iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Ukrywała się wymiarem sprawiedliwości, wpadła na parkingu w Koźminie Wlkp., bo nie zapłaciła za bilecik

Zarzuty oszustwa oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami usłyszała 31-letnia mieszkanka gminy Jarocin. Kobieta zaciągała zobowiązania posługując się podrobionymi dokumentami. Pieniądze z pożyczek wpływały na jej konto, raty za zobowiązania kierowane były do osób, których podpisy podrobiła.

- Sposób działania 31-letniej mieszkanki gminy Jarocin był niemal doskonale przez nią zaplanowany. Kobieta będąc zatrudniona na stanowisku pośrednika w jednej z firm pożyczkowych na terenie Poznania, miała dostęp do dokumentacji klientów zawierającej ich dane. Wykorzystując te dane 31-latka sporządzała fikcyjne umowy na pożyczki i podrabiała podpisy osób których dane widniały na takiej umowie. Po przyznaniu pieniędzy środki finansowe wpływały na jej konto. Do spłaty zaciągniętego kredytu zobowiązane były natomiast niczego nieświadome osoby, na które pożyczka była zaciągnięta - wyjaśniają mundurowi.

Nie wiadomo, jak długo trwałby przestępczy proceder, gdyby do osób, których dane kobieta wykorzystała, nie zaczęły spływać wezwania do zapłaty. Brak wpłat i twierdzenie kredytobiorców, że nie zaciągali żadnych zobowiązań finansowych zaniepokoiły także właścicieli firmy, którzy w maju 2021 r. złożyli w tej sprawie zawiadomienie na policję.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Do Walki z Przestępczością Gospodarczą jarocińskiej komendy. Śledczy ustali ostatecznie, że w okresie od listopada 2020 r. do marca 2021 r. kobieta, działając na szkodę instytucji finansowej oraz 21 osób fizycznych, wyłudziła w sumie ponad 16 tysięcy zł.

- Ponieważ kobieta w międzyczasie zmieniła miejsce zamieszkania oraz zwolniła się z pracy, ustalenie jej miejsca pobytu było utrudnione. W grudniu 2022 r. w stosunku do jej osoby wszczęto postępowanie, został na nią wystawiony nakaz zatrzymania i doprowadzenia. 31-latka skutecznie ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości do połowy marca br. W ręce mundurowych wpadła, gdy na jednym z parkingów w Koźminie nie uregulowała opłaty za parking. Podczas zgłoszonej interwencji i legitymowania kobiety policjanci ustalili, że jest ona poszukiwana przez jarocińską policję. W związku z powyższym 31-latka została zatrzymana - podaje policja.

Podejrzana o dokonanie przestępstw kobieta usłyszała zarzuty związane z oszustwem oraz posłużeniem się podrobionymi dokumentami. Łącznie zarzucono jej 21 takich czynów. Za popełnienie tych przestępstw może ona trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.