iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Ukradli płyty i blachę z budowy

2017-05-16 08:05:00
Zdjęcie: KPP Krotoszyn
Policjanci z KPP Krotoszyn ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży płyt warstwowych. Tego niecodziennego przestępstwa dokonali dwaj mieszkańcy gminy Krotoszyn w wieku 30 i 45 lat.

8 maja, pracownik jednej z firm budowlanych wykonujący prace związane z montażem płyt warstwowych, poinformował o kradzieży 21 sztuk tego materiału. Policjanci wykonali szereg czynności mających na celu jak najszybsze ustalenie sprawców kradzieży, wartych ponad 15 tys. zł.

Skradzione mienie mężczyźni wywieźli na lawecie z terenu budowy jednej z krotoszyńskiej posesji. Ich łupem padło 21 płyt warstwowych oraz 11 sztuk blachy obróbkowej. Właściciel wycenił straty na ponad 17 tys. zł.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że jeden z mężczyzn nie był świadomy swojego występku. 45-latek nie usłyszał zarzutów za popełnienie przestępstwa. Drugi z nich natomiast przyznał się do popełnionego czynu. Potwierdził, fakt iż „współpracownik” nic nie wiedział i tylko mu pomagał. 30-latek usłyszał zarzut kradzieży, przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

Reklama

:
Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.