iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Ukradł kolumny estradowe o wartości ponad 28 tys. zł

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży kolumn estradowych o wartości ponad 28 tys. zł. Sprzęt został skradziony w Smolicach z terenu gdzie miało odbyć się wydarzenie religijne.

- 9 września o godzinie 7:05 dyżurny krotoszyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch kolumn estradowych. Sprzęt nagłaśniający o wartości 28 660 zł został zdemontowany przez nieznanego sprawcę z miejsca, gdzie miało się odbyć w tym dniu wydarzenie religijne - koronacja papieskimi koronami wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach - informuje krotoszyńska policja.

Na miejsce pojechali policjanci z wydziału kryminalnego, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem tropiącym.

- Wydarzenie religijne trwało, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, a funkcjonariusze operacyjni cały czas wytrwale pracowali nad ustaleniem sprawców. Kryminalnym udało się zabezpieczyć cząstkowy monitoring z innego końca miejscowości, na którym dopatrzyli się podejrzanego zachowania kierującego. Po analizie materiału operacyjnego funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży - podają mundurowi.

O 17:30 funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Kobylin. W pokoju u młodego mężczyzny znaleziono skradzione kolumny estradowe. Jedna z nich była już rozkręcona, a druga schowana w szafie. Funkcjonariusze odzyskali kolumny i przekazali do prawowitego właściciela.

Młody mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży za które odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Krotoszyn


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.