Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - DUNYA DONER PRACA

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
SP 7 Krotoszyn

Udany sezon UKS-u Piast Krotoszyn. Siatkarze rozchwytywani na rynku transferowym

2019-09-23 14:09:00

Zdjęcie: SP 7 Krotoszyn
Miniony sezon był dla zawodników i trenerów UKS Piast Krotoszyn bardzo ciężki, ale też bardzo udany. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na wielu frontach sportowej rywalizacji.

Młodzicy prowadzeni przez Piotra Robakowskiego po bardzo dobrym sezonie zdobyli w turnieju finałowym mistrzostw Wielkopolski rozgrywanym w Krotoszynie srebrne medale, ulegając w spotkaniu finałowym ekipie KS Energetyk Poznań 1:2. Niestety zespół przystąpił do tego turnieju mocno osłabiony przez kontuzję swojego lidera Igora Tysiaka, który z konieczności musiał zagrać na pozycji Libero. Kontuzja ta niestety również miała wpływ na rozegrany niespełna dwa tygodnie później w Starogardzie Gdańskim Ćwierćfinał MP młodzików. UKS Piast wygrywając  z KS Błyskawica Szczecin i UKS Suchanik Gdański oraz ulegając KS Chemik Bydgoszcz i KS SET Starogard Gdański zajął w tym turnieju trzecie miejsce, a do półfinału MP Polski awansowały tylko dwa pierwsze zespoły.

Co nie udało się na hali, wyszło na piasku. W rywalizacji w piłce siatkowej plażowej podopieczni Piotra Robakowskiego zdobyli po kolei srebrny medal mistrzostw Wielkopolski, trzecie miejsce w półfinale MP oraz IV miejsce w finale MP. Do brązowego medalu brakło niewiele.

Kadeci prowadzeni przez Cezarego Grendę po sezonie zasadniczym pewnie awansowali do wielkopolskiego finału. W turnieju rozgrywanym w Szamotułach nie wytrzymali jednak ogromnej presji zajmując ostatecznie piąte miejsce. Należy jednak zaznaczyć, że kadeci UKS Piast zasileni młodzikami byli najmłodszą ekipą szamotulskiego finału.

Połączone ekipy młodzików i kadetów, uczniów III klasy gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej wywalczyli srebrny medal mistrzostw wielkopolskiego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej oraz IV miejsce w wielkopolski finale na boiskach plażowych.

Młodziczki prowadzone przez Cezarego Grendę oraz Łukasza Króla zajęły w wielkopolskich rozgrywkach młodziczek  ósmą lokatę. Należy zauważyć, że jest to najlepsze miejsce żeńskiej drużyny w historii klubu.

Nie zawiedli również najmłodsi siatkarze, którzy swój kunszt i ogranie wykuwali w na prestiżowych turniejach siatkarskich w Warszawie, Łodzi, Ozorkowie, Poznaniu czy Kołobrzegu.

Podopieczni Piotra Robakowskiego nie mieli sobie równych w wielkopolskim finale czwórek zdobywając złoty medal, ich młodsi koledzy w kategorii trójek zajęli najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce czwarte, przegrywając brązowy medal po tie-breaku.

Sukces na hali udało się powtórzyć na boisku plażowym gdzie Patryk Wałęsiak z Patrykiem Mikulskim z klubu IUKS Jedynka Poznań wywalczyli złoty medal wielkopolskiego finału.

W finale MP rozgrywanym w Zabrzu, starsi chłopcy grając bez jednego z liderów Patryka Wałęsiaka zajęli wysokie dwunaste miejsce.

Drużyna szkolna składająca się po połowie z uczniów piątej i szóstej klasy prowadzona również przez Piotra Robakowskiego zdobyła w odbywającym się w Krotoszynie wielkopolskim finale Igrzysk Dzieci brązowy medal. Jest to duży sukces drużyny, która była najmłodsza w finale.

Po zakończonym takimi sukcesami sezonie zawodnicy UKS Piast Krotoszyn, którzy w czerwcu kończyli swoją sportową i edukacyjną przygodę w szkole na Parcelkach byli rozchwytywani na rynku transferowym.

 

Na kontynuację sportowej kariery w innych klubach zdecydowali się:

  • Kasjan Gniazdowski - wypożyczenie BKS Chemik Bydgoszcz
  • Wiktor Kossmann - wypożyczenie KS Trefl Gdańsk
  • Jakub Bukowski - wypożyczenie KS SMS Joker Piła
  • Bartłomiej Ostój, Igor Tysiak, Michał Miękus - wypożyczenie KS Energetyk Poznań

Pozostali zawodnicy w obecnym sezonie będą reprezentować barwy KKS Astra Krotoszyn na zasadzie wypożyczenia.

Kasjan Gniazdowski w sierpniu br. Zadebiutował barwach narodowych w meczu przeciwko Białorusi, a od września jest uczniem legendarnej kuźni siatkarskich kadr NLO SMS PZPS Spała.

 

 
Źródło: SP 7 Krotoszyn


Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Autopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl