iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Udało się dzięki ludziom dobrej woli i o wielkim sercu

2021-11-08 12:11:00
Zdjęcie: ZSS w Krotoszynie
Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie zyskał nowe oblicze. A to za sprawą remontu, który został przeprowadzony w minione wakacje.

Zadowolenia ze sprawnie przeprowadzonych prac nie kryje Dorota Walczak, dyrektor szkoły, która sześć lat temu objęła to stanowisko. - Bardzo cieszę się, że to wszystko udało się nam zrealizować, w gruncie rzeczy, dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu dobrych ludzi - tłumaczy.

 

Dorota Walczak, dyr. ZSS w Krotoszynie

 

Od pomysłu do realizacji

Pomysł na poprawę wyglądu estetycznego placówki pojawił się w głowie dyrektorki szkoły. Szybko jednak realizacją tego przedsięwzięcia zostali zarażeni wszyscy pracownicy szkoły: panowie woźni, panie sprzątające oraz osoby, które na co dzień pełnią funkcję pomocy nauczyciela i sami nauczyciele. - To także dzięki nim we własnym zakresie udało się nam zrealizować wiele prac. Niezwykłym zaangażowaniem wykazała się szczególnie pani Angelika Olszewska, nasza szkolna intendentka, to dzięki jej kreatywności udało się nam pozyskać sponsorów. Potem organizowała pracę, dbała też o dostawy materiałów na czas. I tak wszystko udało się nam szczęśliwie zrealizować jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego - opowiada z niekrytą radością Dorota Walczak.

 
  
 

To dzięki nim...

Darczyńcy przekazywali wpłaty na konto Stowarzyszenia "Wyjątkowa Szkoła", więc sposób rozliczenia remontu był dla wszystkich jasny i czytelny. - Kierujemy gorące podziękowania dla ludzi dobrej woli i o wielkim sercu, którzy wspomogli naszą szkołę i naszych uczniów, bo to z myślą o nich i poprawie warunków nauki, podjęliśmy się tego zadania - mówi Dorota Walczak.

 

 

A wśród darczyńców, którzy odpowiedzieli na apel i prośbę szkoły są: Dariusz Fabianowski P.H.U Daf-Mal Usługi Ogólnobudowlane, Różopol Wachowiak S.C, Bank Spółdzielczy SGB Krotoszyn, Franciszek Roszczak PPHU Konstal Krotoszyn, Maria, Ireneusz Kusztelak Przedsiębiorstwo Wielobranżowe METPOL Krotoszyn, Marian Wunsz Ubojnia Drobiu Kobierno, Małgorzata Ludzis Blending Sp. z o.o., I.G. Smyczyński, D. Bielawny Chatka Krotoszyn, Jarosław Kozłowski Maison Polska, Mateusz, Patrycja Chyba Mat-Mar Krotoszyn, Hurtownia Marlin technika grzewcza i sanitarna oddział Krotoszyn, Beata i Leszek Nowak Kwiaciarnia Domestica, Dariusz Sztajer, Tomasz Rogal - Rogal Auto, Budownictwo Kubiak s.c., Robert Pługowski, Tomasz Tomza, Paweł Szulc, Jolanta Rachwalska, Wojciech Kmiecik, Stanislaw Gdynia, Miłosz Strzelczyk, Beata Przybylska, Stowarzyszenie "Wyjątkowa Szkoła", Janusz Frąckowiak, Paweł Jędrzejak, Jarosław Poniatowski, Marcin Sianecki, Łukasz Marciniak. Wśród sponsorów był także anonimowy darczyńca.

 

To jeszcze nie koniec

Po remoncie zupełnie zmienił się klimat w szkole. Na ścianach pojawiały się tablice, ciekawe grafiki i zdjęcia uczniów. - Teraz zadaniem nas wszystkich jest dbanie o nasze wspólne dobro, aby służyło jeszcze przez długie lata - tłumaczy dyrektorka.

To oczywiście nie koniec remontów w placówce. W przerwach od zajęć szkolnych planowane są już kolejne, a pomoc darczyńców znów będzie nieoceniona.

Warto dodać, że kilka dni temu w ZSS odbyło się spotkanie, podczas którego podziękowano wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc szkole.

 Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B