iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Uczniowie z Siódemki na spotkaniu podsumowującym projekty edukacyjne w Warszawie

2022-07-01 13:07:00

13 czerwca w Warszawie, w Brain Embassy Czackiego odbyło się spotkanie podsumowujące projekty edukacyjne, w ramach Programu Edukacja Inspiracja, zorganizowane przez Fundację im. prof. Romana Czerneckiego oraz Fundację Szkoła z Klasą.


W spotkaniu wzięło udział troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7: Aleksandra Olejnik, Oliwier Muszyński i Dawid Kordus uczestniczących w projekcie "Siódemka dla klimatu" wraz z koordynatorką projektu Aleksandrą Knychałą.

Do Warszawy grupa z Siódemki wyruszyła pociągiem dzień wcześniej, dzięki czemu był czas na zwiedzanie miasta. W niedzielne popołudnie odwiedzili między innymi: Pałac Kultury i Nauki, Sejm, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy, Stare Miasto, Stadion Narodowy.

W poniedziałek o 10.00 rozpoczęło się spotkanie podsumowujące, które miało formułę targów projektowych. Wzięły w nim udział 24 szkoły z całej Polski. Każdy zespół miał do dyspozycji własne stoisko, na którym przedstawiali swoje działania w projekcie. Prezentacje projektów odbywały się w dwóch turach - połowa zespołów prezentowała, a pozostali odwiedzali ich stanowiska. Ola, Oliwier i Dawid opowiadali o projekcie "Siódemka dla klimatu", przedstawiali dokumentację fotograficzną projektu oraz filmy "z przesłaniem", które wykonali na warsztatach filmowych w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Odwiedzający otrzymywali od uczniów z Siódemki krzyżówkę z klimatem, którą mogli rozwiązać dzięki materiałom zaprezentowanym na stoisku.

Na koniec targów, po przerwie obiadowej, odbyły się warsztaty zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Organizatorzy spotkania podsumowującego piątą edycję Edukacja Inspiracja oraz sami uczestnicy byli zachwyceni prezentacjami projektów poszczególnych szkół i ogromem pracy włożonej w ich realizację.

Szkoła Podstawowa nr 7 (wcześniej Gimnazjum nr 3) uczestniczyła w programie Edukacja Inspiracja po raz trzeci.

Działania w projekcie i filmy nagrane przez uczniów można zobaczyć na stronie ,"Siódemka dla klimatu" - https://www.facebook.com/groups/1556013841441417

 

Źródło: Aleksandra Knychała/SP7Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B