iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Uczniowie z Ósemki z wizytą u policjantów

Uczniowie klasy II c Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odwiedzili krotoszyńską komendę policji. To kolejne już spotkanie edukacyjno-profilaktyczne, podczas którego uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda praca funkcjonariuszy. Była to również doskonała okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Uczniowie mieli możliwość poznania od podszewki pracy funkcjonariuszy z różnych pionów. Dzieci zainteresowane codzienną służbą policjantów przyjrzały się stanowisku kierowania policji i pracy oficera dyżurnego. Pierwszą częścią spotkania było zwiedzanie budynku komendy. Druga część odbyła się na świetlicy. Tam dzieci zobaczyły sprzęty, które służą w codziennej pracy policjantów. Miały też okazję pobrania odcisków palców. Nie brakowało także trudnych pytań do funkcjonariuszy.

Warto zaznaczyć, że codzienna praca policjantów jest skupiona nie tylko wokół spraw kryminalnych i przestępców. Policjanci to również dzielnicowi, którzy rozwiązują kłopoty mieszkańców, to funkcjonariusze czuwający nad bezpieczeństwem na drogach. To też specjaliści pracujący z trudną młodzieżą, czy policjanci wydziału kryminalnego pomagający odnaleźć zaginionych lub zatrzymać groźnych przestępców.

- Jednym z głównych celów przeprowadzania takich spotkań jest przybliżenie młodym ludziom służby policjantów różnych pionów, a także pokazanie specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego podczas codziennej służby, jak i podczas działań - wyjaśniają mundurowi.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.